Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 18:35 Bu haber 143 kez okundu
 
Atakum Zabıtası’ndan sıkı koronavirüs denetimi
Koronavirüs salgınının Türkiye’de etkili olmaya başladığı ilk günden bu yana denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini aralıksız sürdüren Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, saha çalışmalarına devam ediyor
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Zabıtası’ndan  sıkı koronavirüs  denetimi

 Samsun’da vaka sayısının artması ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı ek kararlar ile Atakum Zabıtası denetimleri sıklaştırdı.

 

Atakum Belediyesi, pandemiye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Atakum’un tüm mahallelerinde salgın önlemlerini denetleyen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Samsun’daki vaka sayısındaki artış ve  İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı ek kararların ardından denetimleri yoğunlaştırdı. Esenevler ve Denizevleri mahallelerindeki iş yerlerini ziyaret eden Zabıta ekipleri, bölge esnafını alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirdi.

 

 İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği Koronavirüs Tedbirleri Konulu ek genelgedeki düzenlemeler hakkında işyeri sahipleri ve çalışanlara bilgi aktaran ekipler, ülke genelinde tüm alanlarda maske takılmasının zorunlu hale geldiğini, kurallara uymayan yurttaşlara idari para cezası uygulanacağını hatırlattı.

 

GİRİŞ VE KOLTUKLARA UYARILAR ASILDI

 

Restoran ve kafe gibi yeme-içme mekanlarının oturma bölümlerinde sosyal mesafe düzenlemelerini kontrol eden ekipler, kullanılmaması gereken koltuklara; üzerlerinde “Lütfen sağlığınız için bu koltuğu boş bırakınız. Mesafemizi koruyalım” mesajlarının yer aldığı uyarılar astı. Müşterilerin konuk edildiği tüm salonlarda boşluklu oturma düzeni sağlanması gerektiğine yönelik uyarılar yapıldı.

 

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs riskine karşı 14 kural afişi ile iş yerlerinde müşterilerin dikkat etmesi gerekenleri anlatan afişler, işletmelerin girişlerine asıldı. Denetim yapılan iş yerlerinde ruhsat ve belge kontrolü de gerçekleştiren ekipler, tespit ettikleri eksiklikler konusunda işletmecilere uyarıda bulundu. Ayrıca Zabıta ekipleri, Atatürk Bulvarı üzerinde yürüyen yurttaşlara maske kullanma zorunluluğu hakkında bilgi verdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Zabıtası’ndan, , sıkı, koronavirüs, , denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı