Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 13:56 Bu haber 992 kez okundu
 
ATASAM Atakum'dan Kan Bağışı
Atasam Atakum Tıp Merkezi yönetimi ve çalışanları, yakınları ve çevre sakinleri ile birlikte Türk Kızılayı Samsun Şubesi'ne kan bağışında bulundu.
SAĞLIK Haberi
ATASAM Atakum'dan Kan Bağışı

 

Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk, "Ülkemizdeki hastaların kan ihtiyacını karşılamada tek kurum olan Kızılay’ımızın  Samsun Şubesi ile Atasam Atakum Tıp Merkezinin ortak bir çalışmasıdır. Burada amaç, son dönemde artan kan ihtiyacının karşılanmasına yönelik kan bağışına olan duyarlılığı oluşturmak ve farkındalığı yaratmaktır" dedi.

 

HAYAT VERMEK SENİN ELİNDE

 

Öztürk, Atasam Sağlık Grubu olarak her yıl haziran ayının 18'ini 'Kan Bağış Günü' ilan ettik. Yarınlarımızı da düşünerek Atasam Sağlık Grubu olarak, ülkemizin ve milletimizin faydasına olacak  her görevi yapmak için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Kan bağışı hayat kurtaran önemli bir projedir. Bu yüzden, Atasam Sağlık Grubu’nun 18 haziran’da başlattığı 'Hayat Vermek Senin Elinde, Yarına Erteleme' kan bağış  gününün devamı olarak,  27 kasım tarihini de Atasam Atakum Tıp Merkezi olarak her yıl düzenlenecek kan bağı günü ilan ediyoruz. Hastalarımızın ihtiyaçlarının  zamanında karşılanmasıyla ilgili Türk Kızılayı Samsun Şubesi'mizin yapmış olduğu özverili çalışmalara tüm halkımızı destek olmaya  davet ediyoruz" diye konuştu.

TEŞEKKÜR BELGESİ 


Günün anlamını içeren Teşekkür plaketini Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk’e takdim eden, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, ‘Atasam Sağlık Grubu bugüne kadar  bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Atasam ailesine  duyarlı davranışlarından  dolayı Türk Kızılayı Samsun Şubesi adına teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunuyorum ‘dedi.

BİRSEN KALKAR

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: ATASAM, Atakum'dan, Kan, Bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı