Haber Detayı
12 Eylül 2021 - Pazar 19:19 Bu haber 832 kez okundu
 
Atasam Sağlık Grubu’ndan 15.yıla Özel Sergi
Atasam Sağlık Grubu “Pandemi Günlerinde Sanat” sergisinin açılışı 10 eylül günü saat 14.00’da Atasam Atakum Tıp Merkezi’nde gerçekleşti.
SANAT Haberi
Atasam Sağlık Grubu’ndan 15.yıla Özel  Sergi


Atasam Sağlık Grubu'nun 15.kuruluş Yıl Dönümü anısına düzenlenen sergide, hekimler ve hastane çalışanlarının resim, ahşap ve taş boyamadan oluşan  eserler yeraldı.


Serginin açılışını, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri KILIÇ, Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun il Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Mehmet Bilgin,Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, Rürk SağlıkSen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Atasam Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Akyazıcı birlikte yaptı.

 
Serginin hazırlanması için uzun süredir çalışmalar yürüten görsel sanatlar öğretmeni Figen Akyazıcı, hekimler ve çalışanların birlikte yapmış oldukları resim, ahşap ve taş boyamadan oluşan eserlere ilgili olarak şunları söyledi:


" Pandemi sürecinde hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntıları yakıondan izledik. Onları bi nebze de olsa ortamın dışına çıkartmaki sanatsal etkinliklerle zorlukları unutturmak sına aylar süren çalışmalarda bulunduk. Bugün bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan eserleri sergiliyoruz. katkısı bulunan herkese teşekkür ederim." 

 

15 Yıl kutlamaları ve sergi ile ilgili bir açıklama yapan Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen ÖZTÜRK, " Bu zor pandemi koşullarında biraz olsun rahatlamak ve farklılık yaratabilmek için, gerek hekimlerimiz, gerekse çalışanlarımız ile uzun bir süreçte birlikte sanatsal çalışmalarımızı sürdürdük.

Şimdi ise bu eserleri sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem sanatçı, hem de sağlıkçı kimlikleriyle üreten hekimlerimiz ve çalışanlarımızın resim, ahşap ve taş boyama çalışmalarını izleme fırsatı bulacağız. bu serginin hazırlanmasında emeği geçen çalışmaları ve eserleri ile katkı sağlayan görsel sanatlar öğretmeni Figen Akyazıcı'ya emekleri ve katkıları için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atasam, Sağlık, Grubu’ndan, 15.yıla, Özel, , Sergi,
Yorumlar
Haber Yazılımı