Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 11:33 Bu haber 412 kez okundu
 
Atasam Sağlık Grubu'ndan Hasta Hakları Günü Etkinliği
Atasam Sağlık Grubu 26 Ekim Hasta Hakları Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Atasam Sağlık Grubu'ndan Hasta Hakları Günü Etkinliği

Atasam Samsun  Hastanesi'nde  26 Ekim Hasta Hakları Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte hastalara hakları ve sorumlulukları anlatıldı.


‘’HEDEFİMİZ KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ’’

“Bizde bir gün değil, her gün hakkınız var ” sloganıyla düzenlenen etkinlikte Atasam Hastanesi Genel Müdürü Emel Irmak Atay, hasta hakları birimine başvuran hasta ve yakınlarıyla bir araya geldi. Hasta ve hasta yakınlarına haklarının ve sorumluluklarının neler olduğuna, bu haklarını ve sorumluluklarını nasıl kullanmaları gerektiğine dair bilgilerin verildiği etkinlikte broşürler dağıtıldı.


Kendisine iletilen sorunları dinleyerek iyileştirme önerileri sunan Atasam Hastanesi Genel Müdürü Emel Irmak Atay, “Hasta Hakları Haftası dolayısıyla hasta hakları birimimizin düzenlemiş olduğu etkinlikte bir araya geldik. Etkinlik vesilesiyle hastalarla birebir sohbet ettik. Bu tür etkinliklerin hastane idaresiyle çalışanlar, çalışanlar ile hastalar arasındaki bağı kurmada çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hastalarımız haklarını ve sorumluluklarını iyi öğrenirlerse hastanelerde işlerini daha kolay halledebilirler. Hasta ve çalışanların memnuniyetini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Karşılıklı sevgi, saygı ile çok daha güzel ve verimli çalışma ortamları sağlayabileceğimizi düşünüyorum” dedi.


Kalite Müdürü ve Hasta Hakları Birim Sorumlusu Süleyman Emre Fidan “26 Ekim Hasta Hakları günü kapsamında bugün hasta ve hasta yakınlarına haklarının ve sorumluluklarının neler olduğuna dair bilgiler verdik. Hasta hakları birimimiz; hasta ile sağlık çalışanları arasında bireysel ve toplumsal düzeyde ortaya çıkan sorunlarının çözümünü sağlamak, sağlık çalışanlarının hastaya, hastanın sağlık çalışanlarına karşı görev ve sorumluluklarını en doğru şekilde ifade etmek için işleyiş göstermektedir. Millete hizmette gönüllülük esasıyla bu birimde çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın hakları kadar sorumluluklarının da olduğunu bilmesi gerekmektedir. Sorumluluklarını bildikleri takdirde hakları da arkasından gelmektedir.’’diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atasam, Sağlık, Grubu'ndan, Hasta, Hakları, Günü, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı