Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 11:25 Bu haber 1516 kez okundu
 
Atatürk'e Hakaret Eden AK Partili Grupbaşkanvekili Görevden Alındı
Sosyal medyada Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret içeren paylaşımlarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar grup başkanvekilliği görevinden alındı, disipline sevk edildi.
SİYASET Haberi
Atatürk'e Hakaret Eden AK Partili Grupbaşkanvekili Görevden Alındı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, 10 Kasım'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren paylaşımlar yapmış ve paylaşımların ardından “Paylaşımları ben yaptım ama benim yorumum yok” diyerek kendini savunmuştu.

 

Hasan Uzunlar'ın paylaşımları CHP, ADD ve vatandaşlarla birlikte birçok STK'dan tepki gördü. Samsun Büyükşehir Belediye  Meclis toplantısında söz alan CHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri, Uzunlar'ın istifasını istedi. 

Bu gelişmelerin ardından AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Hasan Uzunlar'ın Ankara Genel Merkez ile yapılan görüşmeler sonrasında görevden alındığını ve disiplin kuruluna sevkedildiğini açıkladı.

 

AKSU'DAN AÇIKLAMA

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Genel Merkezimizle yaptığımız istişare neticesinde; partimizin İlkadım ve Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, sosyal medya paylaşımları nedeniyle grup başkanvekilliği görevlerinden alınmış, disipline sevki konusunda da gerekli işlemler başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

 

‘Atatürk Düşmanı’ diye bir yaklaşımı olmadığını söyleyen Uzunlar, “Bunu nasıl ispat ediyorlar bilmiyorum. Ama şunu söyleyeyim Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı. Bana karşı neden böyle bir haber yapıldığını bilmiyorum. Nereden bulup yaptılar bilmiyorum. Orası benim özel sayfam. Zaten içeriklerde benim yorumum yok sadece paylaşımlar var. Paylaşımları ben yaptım ama benim yorumum yok onların içerisinde” dedi

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atatürk'e, Hakaret, Eden, AK, Partili, Grupbaşkanvekili, Görevden, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı