Haber Detayı
25 Ağustos 2016 - Perşembe 12:32 Bu haber 2848 kez okundu
 
Atatürkçü Yargı Mensupları Açığa Alınıyor
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Yargı ve Bürokraside suçsuz insanların da görevden uzaklaştırılmaya çalışıldığını söyledi.
SİYASET Haberi
Atatürkçü Yargı Mensupları Açığa Alınıyor

Zeybek, Cemaatlerle hiç ilgisi olmayan insanların , yargı mensuplarının, cemaatin aktif elemanı gibi gösterilmeye çalışılarak suçsuz insanların ,nitelikli Hakim ve Bürokratların görevlerinden uzaklaştırılmasının sağlandığını belirtti.

  
CEMAATÇİ OLMAYAN HAKİM VE SAVCILAR DA ASILSIZ İHBARLARLA GÖZALTINA VE AÇIĞA ALINIYOR

Yazılı bir açıklama yapan Kemal Zeybek, " Yargı içinde kumpaslar kurarak Asker,Polis,Hakim,Savcı ve Kamu görevlileri mağdur edilmesini sağlayan; Cemaatçi Asker,Polis,(Kamu görevlileri),Hakim ve Savcıların hukuk içinde yargılanması ve gerekli cezaların verilmesi temennimizdir.

AKP daha önce emirle yaptıramadığı kendi istekleri doğrultusunda  karar vermeyen Hakim  ve Savcıların isimlerini ihbarlarla, hedef şaşırtılarak HSYK seçimlerinde kendi dedikleri yere oy kullandıramadıkları; Cemaatlerle ilgisi olmayan Demokrat Hakim ve Savcıların açığa-gözaltına alınmalarını sağlıyorlar." dedi.

BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE İSPİYONLANIP AÇIĞA ALINIYORLAR

Çok yakından tanıdığı , cemaatlerle hiç ilgisi olmayan insanların ve yargı mensuplarının da cemaatin aktif elemanı gibi gösterilmeye çalışıldığını , suçsuz insanların ,nitelikli Hakim ve Bürokratların görevlerinden uzaklaştırılmasının sağlandığını ifade eden Zeybek, " Bu duruma yetkililerin dikkatini çekiyorum.
        2002 Yılından önce sınavlarda üstün başarı göstermiş,emeği ile kopya çekmeden kamuda işe başlamış,hiçbir cemaatle ilişkisi olmayan seküler düşünceye sahip Yargı mensuplarının,açığa ve gözaltına aldırmaya çalışan bazı çevreler yoğun çaba göstermektedirler. 

         Cemaatlerle hiç bağlantısı olmamış,Yurt dışı görevine gönderilmemiş, yer değiştirmede tercihleri hiçbir zaman dikkate alınmamış,yurt içi,yurt dışı çalışan bürokratların öğrencilik döneminde cemaatlere ait yurt ve dershanelere hiç uğramamış, ailesi ve kendisi Atatürk ilkelerine bağlı,Atatürkçü Hakim ve Savcılar bilinçli şekilde ispiyonlanıp açığa ve gözaltına alınmasını üzücü olup,doğru bulmuyoruz." diye konuştu.

YARGININ İÇİNİ BOŞALTIYORLAR

           Bürokraside de benzer durumlar yaşandığını açıklayan Zeybek açıklamasını şöyle tamamladı: " AKP geçmişte çıkarlarına engel olan bürokratlar bilinçli bir yöntemle,  açığa-gözaltına alınarak yıpratılmaya çalışıyorlar.Kendisinden olarak görmediği bürokratları işinden etmeye çalışırken,bunların yerine deşifre olmamış cemaat üyelerinin gelmesi hedeflenmektedir.
       Yargıda güven duygusu zedelenmemelidir. Yargının içini bilinçli şekilde boşaltmaya çalışıyorlar.Yargı hiçbir Cemaat ve gruplara  bırakılamaz.Türk milleti adına karar veren Hakimlerin zarar görmesi engellenmeli ve bu Hakimlerimizin görevlerinin başına dönmeleri sağlanmalıdır. AKP isteklerini yerine getirmeyen Türk milleti adına karar veren Adaletin tecelli etmesi için uğraş veren Yargı mensuplarının  açığa-gözaltına alınmaları düşündürücüdür.Durum titizlikle incelenmeli suçsuz olan kamu görevlileri korunmalıdır."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atatürkçü, Yargı, Mensupları, Açığa, Alınıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı