Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 09:46 Bu haber 2466 kez okundu
 
Av. Tufan Akcagöz'den Erhan Usta'ya Sert Çıkış
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, MHP Grup Başkanı Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’ya CHP ile ilgili açıklamaları nedeniyle sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Av. Tufan Akcagöz'den Erhan Usta'ya Sert Çıkış

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ilk kongresi olarak kabul ettiği Sivas Kongresi’ndeki ruh ve inançtan, bir milim olsun sapmadığını dile getiren Akcagöz, “Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin birliği ve dirliği için var. CHP, ülkenin kuruluş ve kurtuluş iradesidir. Bizim ne HDP ile ne de FETÖ ile gizli açık bir ittifakımız olamaz ve bunu iddia eden her kim olursa olsun, iddiasını ispatla mükelleftir. Siyaset, çamur atarak yapılmaz. Bu tarz açıklamalar, ülke siyasetinin düzeyini de düşürüyor.

 

Sayın Usta, aynı zamanda bir grup başkan vekili ve parti grubunu da temsil ediyor. Yani söylediği sözler, camiasını da bağlıyor. Kendisine tavsiyem, ağzından çıkanı kulağı duysun. Bu yakışıksız sözler, bu hakaret niteliğindeki ifadeler, kendisine yakışmıyor. Tayyip Erdoğan ne konuşuyorsa, aynı şeyleri konuşuyorlar. Bu hakaretengiz sözleri daha önce Tayyip Erdoğan’ın ağzından defalarca duyduk. Erhan Usta’nınki tekrardan ibaret. Üzülerek görüyoruz ki MHP, AKP ağzıyla siyaset yapmanın ötesine geçemiyor.” dedi. 


       Erhan Usta’nın iftira niteliğindeki açıklamalarının sahte, AKP-MHP ittifakının ise gerçek olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “AKP-MHP ittifakı hayırlı uğurlu olsun. Devlet Bahçeli, sonuna kadar AKP’nin ve Tayyip Erdoğan’ın yanındayım diyor. Hangi AKP? Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen AKP. Hangi Tayyip Erdoğan? Habur’da sınır kapılarını teröristlere açan Erdoğan. MHP işte bu yapıyla ittifak halinde. MHP bugün, Oslo’da PKK’lılarla pazarlık yapanlarla kol kola. MHP bugün, kendilerine hakaret edenlerle kol kola. MHP bugün, FETÖ’yü milletin başına bela eden ve ‘aldatıldık’ diye bu işten sıyrılmaya kalkanlarla beraber. Erhan Usta’nın, erken seçim konusundaki endişelerini de çok iyi anlıyorum. O da bizim gibi, anketleri takip ediyordur. İlk seçimde MHP baraj altında. Görünen o. Ama bunun sorumlusu elbette millet değil. Bunun sorumlusu, MHP yönetiminin ta kendisidir.” diye konuştu. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Av., Tufan, Akcagöz'den, Erhan, Usta'ya, Sert, Çıkış,
Yorumlar
Haber Yazılımı