Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 13:51 Bu haber 1628 kez okundu
 
Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası Samsun'da başladı
26 Şubat-02 Mart 2019 tarihleri arasında 25 ülkeden 185 sporcunun katılımıyla İlkadım Okçuluk Salonu'nda gerçekleştirilecek olan Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası düzenlenen törenle başladı.
SPOR Haberi
Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası  Samsun'da başladı


 

Açılış töreni öncesi organizasyona katılan ülkelerin sporcuları tarafından geçit töreni yapıldı.   

Seremoninin açılış konuşmasını yapan Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, '26 Şubat-02 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası'na hoş geldiniz. Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı olarak hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan bu güzel salon ilk kez bir uluslararası şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Misafirlerimizin Samsun’da güzel vakit geçireceğini ve geleneksel Türk konuk severliğinin en önemli örneklerini göreceklerini ümit ediyorum. Bu şampiyonanın burada gerçekleşmesine çok büyük katkısı olan başta Sayın Valimize ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi. 

Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, "Dünya Okçuluk Avrupa Federasyonu'nun düzenlediği Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası’na hoş geldiniz. Avrupa Federasyonunun düzenlediği en önemli organizasyonlardan birinde sizleri burada ağırlıyor olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz.

26 Şubat-02 Mart tarihleri arasında 5 gün misafirimiz olacaksınız. Sevgili sporcular, çok kıymetli okçuluk ailesi; Türkiye'de bulunuyor olmanızın yanı sıra Samsun’da olmanız da ayrıca önemlidir. Çünkü Samsun Avrupa ve Dünya okçuluğundaki grafiği hızlı bir şekilde yükselmekte olan Türkiye’nin özel ve güzel bir şehridir. Samsun okçuluk sporu için de çok önemlidir. Samsun ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmiş sporcuların yetiştiği önemli bir şehirdir. Ayrıca Samsun yetiştirdiği sporcuların yanı sıra ev sahipliği yaptığı spor organizasyonları ile de bir spor kentidir.

Avrupa’nın 25 ülkesinden gelmiş olan 185 misafir sporcuya ve bu şampiyonada ülkemizi temsil edecek olan 24 milli sporcumuza başarılar diliyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” diye konuştu.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın konuşmasının ardından Gençlik Merkezleri Halk Dansları Topluluğu tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.

Daha sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından tören sona erdi.

Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası’nın açılış seremonisine ayrıca, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ile kurum çalışanları, sporcular ve çok sayıda sporsever katıldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Avrupa, Salon, Okçuluk, Şampiyonası, , Samsun'da, başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası  Samsun'da başladı
Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası  Samsun'da başladı
Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası  Samsun'da başladı
Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası  Samsun'da başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı