Haber Detayı
12 Temmuz 2016 - Salı 13:16 Bu haber 2609 kez okundu
 
AYVACIKLI ÇİFTÇİLER ŞEHİTLERE VEFA ETKİNLİĞİNE SAHİP ÇIKTI
Ayvacık Ziraat Odasının Düzenlemiş olduğu 4. Bahar Şenliği Ayvacık İlçesi Karşıdöngel Mahallesı’nden Soner SÜYLÜ’nün Şırnak’ta şehit olmasının ardından ” Şehitlerimiz Minnetle Anıyoruz Etkinliğine” çevrildi.
- Haberi
AYVACIKLI ÇİFTÇİLER ŞEHİTLERE VEFA ETKİNLİĞİNE SAHİP ÇIKTI

 

Etkinliğe Ayvacıklı Samsunlu Şehit Ailelerinin yanı sıra  Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe başkanları, İlçe Ziraat Odası Başkanları, Ayvacıklı İş Ayvacık Ziraat Odasının Düzenlemiş olduğu 4. Bahar Şenliği Ayvacık İlçesi Karşıdöngel Mahallesı’nden Soner SÜYLÜ’nün  Şırnak’ta şehit olmasının ardından ”                 Şehitlerimiz Minnetle Anıyoruz Etkinliğine” çevrildi.

 

Adamları, Çarşamba ,Salıpazarı ve Ayvacıklı Muhtarlar ile binlerce Ayvacıklı katıldı.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı yapmış olduğu hoş geldiniz konuşmasında, ” Son günlerde Ülkemizin ve Coğrafyamızın ateş çemberine döndüğü Şehitlerimize olan saygımızdan dolayı şenlikte bulunan programların müzik ile alakalı kısmını iptal ettik. Daha önce basında ve TBMM’de MHP Milletvekili Sayın Erhan USTA Beyefendi  tarafından da gündeme getirilen süreç sonrasında şenliğimiz şehidimizin olması nedeniyle içerik ve isim değiştirdi. Dün çiftçimizin kapısında  oy uğruna günlerce dolaşanlar Ayvacık Ziraat Odası Bahar Şenliği’ne Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tahsis edilen Şehir Stadyumu’nu vermedi.

 Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur  siyasi nüfusunu kullanarak yerin tahsisinin iptal ettirdi. Sayın Usta, bunu da belgeleri ile beraber açıkladı. Aynı gün aynı saate daha önceden kesinlikle programda olmayan engellilerle alakalı, şehir stadyumunda Cumhurbaşkanlığının öncülüğünde , Gençlik ve Spor Bakanlığının , Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa bir etkinliği varmış gösterilerek günlerce belediye hoparlöründen anonslar yaptırılıp engelli kardeşlerimizi gece gündüz arayarak 09 Temmuz Cumartesi günü Ayvacık Şehir Stadyumu’na davet ettiler.

Ama önceden planlı ve programlı olmadığı için sadece Ziraat Odası’nın etkinliğini provoke etmek için ,  Sayın Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın isimlerini kullandılar. Buna rağmen  kocaman Ayvacık Şehir Stadına 30 kişiyi zor topladılar.  Oraya kimseyi getiremeyeceklerini bilseydim,  Devlete olan saygım ve  engellilere olan sevginden dolayı kendi etkinliğimizden fedakarlık yaparak 500 kişiyi de şehir stadyumuna gönderirdim. Şehitler adına programımızın akışını değiştirmemize rağmen, İlçenin yetkilileri bu etkinliğe katılmadılar .” dedi.

 

Avcı konuşmasında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a Ayvacıklı Gençlere verilmek üzere göndermiş olduğu hediyelerden dolayı teşekkür ederken, yerel  siyasetçilerin ne yapmak istediklerine bir anlam veremediğini söyledi.

Avcı Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’u etkinlik alanına çağırarak hodri meydan dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından gönderilen hediyeleri etkinliğe katılan gençlere ve çocuklara Sayın Bakanımız adına tek tek teslim etti.

Yapılan ağalık yarışması sonucu Müteahhit Kenan AŞIR  Ağlığı  16.000 tl ye devraldı. Daha önceki 3. Bahar Şenliği ağası Mustafa Coşkun Ayvacıklı Hemşehrilerine teşekkür etti .

Gençlik ve Spor Bakanının hediyelerinin dağıtılması ile etkinlik sona erdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AYVACIKLI, ÇİFTÇİLER, ŞEHİTLERE, VEFA, ETKİNLİĞİNE, SAHİP, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı