Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 15:55 Bu haber 1650 kez okundu
 
Ayvacık’ın Zehir Cehennemine Çevrilmesine İzin Vermeyeceğiz!
Çorum Mecitözü’nde faaliyette olan Biyokütle Enerji Santralini ziyaret eden Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ,Çarşamba Köklük Muhtarı Muzaffer Öztürk ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI gözlemleri hakkında bilgi verdi.
- Haberi
Ayvacık’ın Zehir Cehennemine Çevrilmesine İzin Vermeyeceğiz!

 

 

 

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “ Yapmış olduğumuz incelemelere göre, Mecitözü ile Çarşamba Ovasını kıyaslamak akıllara zarar bir anlayıştır.

Çarşamba ovasına kurulmak istenen zehir santrali Mecitözü’ndeki santralden  dört kat daha büyük olacaktır. Bu göz önüne alınırsa bunun sadece tarıma değil, turizm bölgesi ilan edilmiş olan Ayvacık İlçemize de büyük zararlar vereceği kaçınılmazdır. Santralin kurulacağı yer ile Ayvacık ilçesi kuş uçuşu 10 km mesafedir. Bu santral faaliyete geçerse hangi turizm yatırımcısı gelip Ayvacık’ımıza yatırım yapar?

 

Hangi turist zehir santraline 10 km. mesafedeki turizm alanında turistik gezi yapar? Bizler Ayvacıklılar olarak Turizm bölgesi ilan edilmemiz münasebetiyle 2015 yılında ilçemize kurulmak istenen taş ocağı ile gerekli hukuki mücadeleyi yapıp taş ocağının kurulmasını engellemişken, günde 630 ton yakıtın, atıkların, hurda lastiklerin yakılacağı bir santral, bir taş ocağından daha mı az zararlıdır ? konunun tekrar gözden geçirilerek yer seçimi kesinlikle yanlış olan bu santralin tarımı ,insan sağlığının yanı sıra Samsun Bölgesindeki turizmi de etkileyeceği göz önünde bulundurularak kesinlikle santralin ivedilikle durdurulmasını arzu ediyoruz.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Ayvacık’ın, Zehir, Cehennemine, Çevrilmesine, İzin, Vermeyeceğiz!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ayvacık’ın Zehir Cehennemine Çevrilmesine İzin Vermeyeceğiz!
Yorumlar
Haber Yazılımı