Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 18:48 Bu haber 1915 kez okundu
 
Ayvacık’ta Arı ve Mantar Yetiştiricilerine Sertifikaları Verildi
Ayvacık Ziraat Odası, Halk Eğitim Merkezi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile verilen, arı ve mantar yetiştiriciliği kursiyerlerine sertifikaları törenle verildi.
EĞİTİM Haberi
Ayvacık’ta Arı ve Mantar Yetiştiricilerine Sertifikaları Verildi

Hayat Boyu Öğrenme  projesi kapsamında Ayvacık Ziraat Odası , Halk Eğitim Merkezi ve Tarım İlçe Müdürlüğü işbirliği ile Ziraat Odası Mühendislerimiz Fatih Aydın ve Murat Erdönmez  tarafından açılan Arı ve Mantar yetiştiriciliği kurslarını  başarı ile tamamlayan 50  kursiyerlerimize  İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Emre Demirtaş , İlçe Tarım Müdürümüz Barış Padem ,İlçe Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Mahalle Muhtarlarımız ,Ziraat Odası Meclis Üyelerimiz , Tarım Danışmanlarımız ve kursiyerlerimizin katılımlarıyla belge töreni düzenlendi.

 

                Törende İlçe Tarım Müdürü Barış Padem, katılan Muhtarlara, ziraat odası delegelerine ve kursiyerlere  sertifikalarla ilgili bilgilendirme yaptı.

 

Barış Padem, " Sertifikalar aslında bizlere bir anahtardır. İleride hangi kapıyı açacağı  belli olmaz.  Devletimizin hibe ve projelerinde puanlama sistemi  var ve  bu sertifikalar 100 üzerinden, artı bir 10 puan getiriyor." dedi.

 

               

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı da sertifika töreninde yapmış olduğu konuşmada Halk Eğitim Müdürlüğü  ve Tarım İlçe Müdürlüğü'ne çiftçilere sağladıkları bu eğitim projesinden dolayı teşekkür etti, alınan sertifikaların önemini bir kez daha vurguladı.

Avcı, 2020 yılında açılacak olan genç çiftçi programı kapsamında 40 kovanı aşmayacak şekilde 30.000 tl hibe verileceğini, (OR-KÖY)  Orman Köyleri Desteklemesi kapsamında da 4 yıl vadeli yüzde  20 hibeli 30 kovan arıcılık desteği mevcut olduğunu , yine yıl içinde TKDK ve diğer programların açılacak olan çağrılarına da başvurulacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık’ta, Arı, ve, Mantar, Yetiştiricilerine, Sertifikaları, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı