Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 17:51 Bu haber 1592 kez okundu
 
Ayvacık’ta Besi Yetiştiriciliği Kursu Sona Erdi
Ayvacık'ta, Ayvacık Ziraat Odası , Halk Eğitim Merkezi ve Tarım İlçe Müdürlüğü işbirliği ile açılan Besi yetiştiriciliği kursunu başarı ile tamamlayan 32 kursiyere sertifikaları törenle verildi.
EKONOMİ Haberi
Ayvacık’ta Besi Yetiştiriciliği  Kursu Sona Erdi

Hayat Boyu Öğrenme  projesi kapsamında açılan kursun sona ermesi nedeniyle  İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Arslanbay , İlçe Tarım Müdürü Barış Padem , İlçe Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Sarıoğlu, Mahalle Muhtarları ,Ziraat Odası Meclis Üyeleri , Tarım Danışmanlarının katılımlarıyla belge töreni düzenlendi.

 

                Törende İlçe Tarım Müdürü Barış Padem hayvancılık destekleme kapsamında verilen yüzde 40 hibe düve alım desteği projesi ile ilgili bilgilendirme yaptı. Ayvacık Halk Eğitim Müdürü Ayhan Arslanbay, Ayvacık ilçesi genelinde 3000 kişiye kurs imkanı sağladıklarını , talep olduğu takdirde her türlü kursu açabileceklerini, muhtarların özellikle bu konuda duyarlı olmalarını beklediklerini  söyledi.

 

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı da, Halk Eğitim Merkezi  ve Tarım İlçe Müdürüne teşekkürlerini belirterek “ Hiçbir toplum ve ülke yoktur ki üretmeden gelişmiş ve başarılı olsun” sözleriyle  devletimizin yüzde  40 hibe düve desteğinin çok önemli olduğunu Ayvacık’ta zaten geçim kaynağının fındık ve hayvancılık olduğunu Ayvacıklı  çiftçilerimiz içinde bu proje ilçemize katma değer katacaktır. “Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık’ta, Besi, Yetiştiriciliği, , Kursu, Sona, Erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı