Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 18:04 Bu haber 7414 kez okundu
 
Ayvacık'ta Kablo Çalan Hırsızlar Çarşamba'da Yakalandı
Samsun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ayvacık İlçesi Ardıç ve Güzelyurt Mahallelerinde meydana gelen haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığı olayına karışan zanlıları Çarşamba'da yakaladı.
ASAYİŞ Haberi
Ayvacık'ta Kablo Çalan Hırsızlar Çarşamba'da Yakalandı


Samsun Valiliği olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: " Samsun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında olan Ayvacık İlçesi Ardıç ve Güzelyurt Mahallelerinde meydana gelen haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştiren ve daha önceden aynı suçtan sabıkası olan 2 şahıs tespit edilmiştir.

 

Şahıslara ait  Çarşamba İlçesindeki ikamet adreslerinde ve malzemeleri sattıkları tespit edilen Çarşamba Sanayisinde bulunan hurda dükkanında Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden bugün arama yapılmıştır.


Yapılan arama sonucunda, 180 kg eritilmiş bakır kablo, 100 m uzunluğunda telefon kablosu, 1 adet tel kesme makası, 1 çift ayaklık, 1 adet elektronik el tartısı, 2 çift eldiven ve 1 adet pense ele geçirilmiştir.

 

 Hırsızlık olayı ile ilgili 2 şüpheli gözaltına alınmış olup, 1 kişi hakkında da hırsızlık malını bilerek satın almak suçundan tahkikata başlanılmıştır."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık'ta, Kablo, Çalan, Hırsızlar, Çarşamba'da, Yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı