Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 17:24 Bu haber 218 kez okundu
 
Ayvacık’ta Şeker Pancarı Bilgilendirme Toplantısı
Çarşamba Şeker Fabrikasının yeniden üretime geçebilmesi için üreticileri bilgilendirme toplantıları devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
Ayvacık’ta Şeker Pancarı Bilgilendirme Toplantısı

Ayvacık Kaymakamlığı, Tarım İlçe Müdürlüğü , Ziraat Odası Başkanlığı Ayvacık Ziraat Odası toplantı salonunda şeker pancarı ekimi için bilgilendirme  toplantısı  düzenlendi.

 

Toplantıya, İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Çarşamba Şeker Fabrikası Bölge Şefi İbrahim İvgen, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Barış Padem,  İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Müdiresi Fatma Yirmibeşoğlu,  Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI, Ziraat Mühendisi Süleyman Kaplan , Şeker-İş Sendika Başkanı Sinan Türe , Aslan Çekiç  ve Kadir Ekici, Mahalle Muhtarları ve çiftçiler katıldı.

 

Çarşamba Şeker Fabrikası Merkez Bölge Şefi İbrahim İvgen yeniden açılan  Çarşamba Şeker Fabrikası’nın çalışabilmesi için pancar ekiminin yaygınlaştırılması amacıyla şeker pancarı ekimi, pazarlanması süreçleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Üreticilere tohum, gübre desteği yapılacağını, pancar alım fiyatları ve uygulanacak destekler hakkında bilgiler verdi.

 

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı da, “Samsunlu çiftçilerimizin de taşın altına elini koyarak gereğini yapacağından hiçbir şüphem yoktur. Ayvacık ilçemizdeki taban arazimiz baraj suları altında kalmasına rağmen,  vermiş olduğumuz 400 dönüm pancar ekimi sözü  için en kısa zamanda sözleşmelerimizi çiftçilerimiz ile yapacağız. “dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık’ta, Şeker, Pancarı, Bilgilendirme, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı