Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 23:20 Bu haber 2352 kez okundu
 
Ayvacık ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanından Mevsimlik İşçilere Ziyaret
Çarşamba , Ayvacık, Salıpazarı ilçelerinin ortak noktası olan cecil mevkiindeki tarım işçilerinin sorunlarını yerinde incelemek üzere Çarşamba ,Ayvacık , ziraat odası başkanları tarım işçilerinin çadırına misafir oldular.
- Haberi
Ayvacık ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanından Mevsimlik İşçilere Ziyaret

Yaptıkları incelemelerde tarım işçilerinin konaklama yerlerinde en önemli ihtiyacı olan su , elektrik , bulunmadığını tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının bir çadır parçasının içerisinde giderdiklerini gözlemlediler.

Ayvacık ziraat odası başkanı Erdal Avcı "21.yüzyılda 2 HES in bulunduğu yerde elektrik ve su olmamasının bin civarında insanın en  önemli  ihtiyaçlarının karşılanmamasına çok üzüldük.  Başta Samsun Valimiz  Sayın  Osman KAYMAK  beyefendi olmak üzere samsun büyükşehir belediye başkanımız Yusuf Ziya YILMAZ beyefendinin burada konaklayan  tarım işçilerimizin ihtiyaçlarının bir an önce karşılanması için gerekli  talimatları vereceklerine inancımız tamdır. 

3 milyon mülteciye kamplar ve sosyal imkanlar sağlayan büyük Türk devletimizin kendi öz vatandaşlarına alın teri ile rızkını kazanmaya gelen tarım işçilerine  bundan daha fazlasının  yapılması gerekir." dedi.

 

Çarşamba ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanları tarım işçilerinin çocuklarına  kalem, çikolata, ve Türk bayrağı dağıttılar tarım işçilerine de birer şapka hediye ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayvacık, ve, Çarşamba, Ziraat, Odası, Başkanından, Mevsimlik, İşçilere, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı