Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 18:58 Bu haber 1660 kez okundu
 
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI'dan Fındık Fiyatı Değerlendirmesi
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI açıklanan fındık fiyatları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.
EKONOMİ Haberi
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI'dan Fındık Fiyatı Değerlendirmesi

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI fındık taban fiyatının açıklanmasının Ziraat Odalarının Mücadelesi ile gerçekleştiğini, ancak fındığa verilen fiyatın takdirini de fındık üreticisine bıraktıklarını söyledi.

 

şiyatların açıklanmasının ardından bir basın bildirisi, yayınlaran Avcı şı görüşleri paylaştı: "Başta Genel Başkanımız Sayın Ş.Şemsi Bayraktarolmak üzere TZOB yönetim kurulu üyelerimizin, Ziraat Odası Başkanlarımızın, Ziraat Odası Yönetimi,Meclis üyeleri ve Tarım Danışmanlarımızın hatta hiç fındık üretimi olmayan Ziraat Odası Başkanlarımızın  ve bu süreçte fındık üreticisinin mücadelesine canı gönülden destek veren Samsun Milletvekillerimizin her birisine ayrı ayrı Ayvacıklı ve Samsunlu çiftçilerimiz adına şükranlarımı arz ediyorum.

 

Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon tarafsız ziraat mühendisleri odalarının fındık için yapmış oldukları maliyet raporu ortalama 14,5 tl iken 16,5 tl açıklanan fiyatın fındık üreticisi çiftçilerimizin takdirlerine bırakıyorum. Ziraat Odaları olarak mücadelemizi noksansız sürdürdüğümüze inanıyorum. Demek ki Ziraat Odaları da bu mücadeleyi vermeseydi TMO devreye girmeyecek, fiyat açıklanmayacak ve Türk Çiftçisi fındık üreticisini sömürenlerin eline kalacaktı."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık, Ziraat, Odası, Başkanı, Erdal, AVCI'dan, Fındık, Fiyatı, Değerlendirmesi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı