Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 17:15 Bu haber 3752 kez okundu
 
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı'dan Ziraat Bankası’na sert tepki!
Samsun'un Ayvacık İlçesi Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Ziraat Bankası’nın asli görevinin çiftçinin derdine derman olmak olduğunu, batak spor kulüplerinin borçlarının yapılandırılmasının hiç etik olmadığını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı'dan  Ziraat Bankası’na sert tepki!

 

Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Avcı, “ Binerce çiftçinin özel bankalara olan borçlarından dolayı borcunu ödemek için toprağını sattığı bu günlerde çiftçiye yapılması  gerekenin futbol kulüplerine yapılması çiftçilerimiz tarafından çok manidar karşılanmaktadır.

Sırf Ayvacık ilçemizde binlerce çiftçi şuan özel bankaların haciz kıskacında olup borçlarını ödeyebilmek için toprağını yok pahasına satmaktadır. 20.000-30.000 TL kredi çekmek için aylarca sıra bekleyen çiftçimize layık görülmeyen kredi, milyon dolarlarla alınan futbolcuların batak borçlarına verilmektedir.” Dedi.

4 MİLYON 500 BİN ÇİFTÇİDEN 20 SPOR KULÜBÜ DAHA MI MUTEBER*

Hükümetten spor kulüplerine yapıldığı gibi özel bankalara borçlu olan çiftçi kredilerini ödeyerek çiftçiler için de yapılandırma beklediklerini ifade eden Erdal Avcı, “  4 milyon 500 bin çiftçiden 20 tane spor kulübü daha mı muteberdir? Oysa ki spor kulübü üretmezse Türkiyemiz çok bir için anlam ifade etmez ancak çiftçi üretmezse Türkiye aç kalır. Sırf Karadeniz Bölgesi’ndeki fındık ihracatından  2 milyar dolar gibi bir gelir elde eden ülkemizin çiftçisini bu hükümet döneminde hiç mi hiç sahip çıkılmamıştır.

 Gayri safi milli hasılanın 1’nin çiftçiye ödenmesi kanunumuzda mevcut iken, çiftçi devletten 106 milyar gibi halen alacaklı olmasına rağmen, çiftçiye hakkını vermemek ne bu dünyanın kanunlarına nede İslam halkına yakışmamaktadır. Sadece devletten alacaklı olduğumuz para Ziraat Bankası’na aktarılsa ve Ziraat Bankası çiftçilerimizin özel bankalara olan borçlarını üstlense hem devletimiz hemde çiftçimiz kazanacaktır”diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık, Ziraat, Odası, Başkanı, Erdal, Avcı'dan, , Ziraat, Bankası’na, sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı