Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 11:55 Bu haber 249 kez okundu
 
Ayvacık Ziraat Odası Evden Çıkamayanlara Yardımcı Olacak !
Samsun'un Ayvacık İlçesi'nde de Valiliğin koordinatörlüğünde ilçe kaymakamlığı ve belediyelerinin organizesinde Vefa İletişim Merkezi, evinde kalan yaşlıların ihtiyaçlarını gidermek için çalışmaya başladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Ayvacık Ziraat Odası Evden Çıkamayanlara Yardımcı Olacak !

 Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığı da bünyesinde bulunan transit minibüs ve 4x4 Kia Seranto aracı, Vefa İletişim Merkezi'nin ihtiyacı olması halinde emirlerine verebileceklerini duyurdu.

 

Ayvacık'ta yaşayan ve evden çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının evlerine ulaştırılması konusunda ziraat odası olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını kaydeden Başkan Erdal Avcı, "COVİD-19'a karşı başlatılan mücadelede biz de varız. Virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren tarım danışmalarımızla beraber pazar yerimizde vatandaşlarımızı corona salgını ve hijyen kurallarını anlatan broşürler dağıtmış, bilgilendirmiştik.

 

Bugün de Ayvacık'ta Vefa İletişim Merkezi kuruldu. Evden çıkması yasak olan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını giderecek. Bizlerde Vefa İletişim Merkezi'nin ihtiyacı olduğu takdirde odamızın bünyesinde yer alan transit minibüs ve 4x4 Kia Seranto aracımız, kaymakamlığımızın emirlerine hazırdır" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık, Ziraat, Odası, Evden, Çıkamayanlara, Yardımcı, Olacak, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı