Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 12:59 Bu haber 1657 kez okundu
 
Ayvacık Ziraat Odası'ndan Gübre Fırsatçılarına Sert tepki!
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, fırsatçıların Korona Virüs Salgınını bahane ederek Gübre Fiyatlarında Yüze 252lere varan artış yaptıklarını söyledi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Ayvacık Ziraat Odası'ndan Gübre Fırsatçılarına Sert tepki!

Erdal Avcı, Corona virüs salgınını fırsat bilerek gübre fiyatlarına zam yapan ve çiftçiyi mağdur edenlere gerekli yaptırımların ilgili bakanlıkça ivedilikle hayata geçirilmesini istedi.

 

Samsun Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “Dünyanın ve ülkemizin amansız bir şekilde muhatap olduğu Corona virüs salgınını fırsatçılık yaparak çiftçiyi gübre fiyatları ile mağdur edenlere gerekli yaptırımlar ilgili bakanlıkça ivedilikle yapılmalıdır. İki ay önceki gübre fiyatları ile bugünü kıyasladığımızda ilçemizde gübre fiyatlarında 20-25 artış gözlemlenmektedir. Bunun sebebini sorduğumuzda ithalatta yaşanan kısıtlama, kur fiyatlarındaki yükselmenin neden olduğunu açıklamaktadırlar.     

 

TARIMSAL GİRDİLER DEVLET TARAFINDAN SÜBVANSE EDİLSİN!

 

Mevsim itibarı ile gübre kullanımının arttığı bu dönemde fiyat artışı üreticilerimizin yeterince gübre kullanmamasına neden olacaktır. Yeterince gübre kullanılmadığı taktirde verim ve kalite kaybı yaşanacağından çiftçiyi etkileyen girdi fiyatları yükselen gübre mazot ve ilaç gibi tarımsal girdilerin devlet tarafından sübvansiyon edilmesi en çok ihtiyacımız olan temel gıdalarımızın karşılanabilmesi çiftçimiz için önem arz etmektedir. ” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık, Ziraat, Odası'ndan, Gübre, Fırsatçılarına, Sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı