Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 09:57 Bu haber 3504 kez okundu
 
Ayvacıklılar Hapan Boğazı Yolu İçin Birleşti
Samsun'un Ayvacık ilçesi ile Amasya'nın Taşova ilçesini birbirine bağlayacak yolun bir n önce yapılmasını isteyen Ayvacıklılar iki ilçenin sınırında bulunan Hapan Boğazı'nda "Yol ver dağlar yol ver bana" eylemi yaptı.
YAŞAM Haberi
Ayvacıklılar Hapan Boğazı Yolu İçin Birleşti

Samsun'un Ayvacık ilçesi ile  Amasya'nın Taşova  ilçesini birbirine bağlayacak yolun yapılmasını isteyen vatandaşlar, iki ilçenin sınırında bulunan Hapan Boğazı'nda yaptıkları "Yol ver dağlar yol ver bana" eylemiyle yolun bir an önce tamamlanmasını istediler.


Samsun ve Amasya'yı kısa yoldan birbirine bağlamak amacıyla yapılan yolun yapım süreci 15 yıldır devam ediyor. Geride kalan 15 yılda 4 taşeron firma yolun yapımından vazgeçerek yolda çalışmayı bıraktı. Taşova - Samsun arasını 190 kilometre azaltacak yolun yapımının bir an önce tamamlanmasını isteyen vatandaşlar, Ayvacık ve Taşova ilçelerinin sınırında bulunan Hapan Boğazı'nda yaptıkları "Yol ver dağlar yol ver bana" eylemi ile yolun bir an önce trafiğe açılması gerektiğini söylediler.
 

Basın Açıklamasına Katılan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI “Bitmek bilmeyen Ayvacık-Taşova-Erbaa  yolu,  baba ile evladın ayrılmasına benziyor. Yani Taşova ile Ayvacığı birbirinden ayırıyor. İnşallah yol yapımı  en kısa sürede biter, baba ile evlat birbirine kavuşur.  

Ayrıca SAMKON Genel Başkanlığa seçiminden hemen sonra ilk toplantısını Ayvacık- Taşova-Erbaa yolu çıkmaz sokaktan kurtulsun diye Hapan boğazında konuşma yapan ve bize destek verensayın Sezgin Gümüş’e de  Ayvacıklı çiftçiler adına şükranlarımı arzediyorum.” Dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Ayvacıklılar, Hapan, Boğazı, Yolu, İçin, Birleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı