Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 16:38 Bu haber 2982 kez okundu
 
Ayvacıklılar Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ı unutmadı
Ayvacıklılar Batman'da PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sırasında şehit olan 8 Aylık öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın adını okulda bir salona verdiler ve fidan diktiler.,
YAŞAM Haberi
Ayvacıklılar  Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ı  unutmadı


8 Aylık öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, Batman'da PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sırasında açtığı ateş sonucu  şehit olmuştu.  

Ayvacıklılar da şehit öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN’ın adını yaşatmak için İlçede Atatürk İlkokulu  ve Ortaokulu'nda çok amaçlı salona adını verdiler.
Bugün de bu salonun açılışı şehit öğretmen Aybuke Yalçın'ın babasının da katlıdığı bir törenle Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın Salonu'nun açılışı yapıldı.  Şehit Öğretmenin babası Sadık YALÇIN ,kuzeni Deniz ÇAKMAKER ,İlçe Kaymakamı  Kemal ÜLKÜ,İlçe Jandarma Komutanı Çağatay BÜYÜKODA ,İlçe Emniyet Amiri  Yahya BABAYİĞİT, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Süleyman AK, MHP ilçe Başkanı  Ali DUMAN, Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI ve ilçe daire amirleri katıldığı törende duygulua anlar yaşandı.
.

Açılışta Şehit Aybuke Öğretmenin anısına şiir yazan öğrenciler şiirlerini okudu , şehit öğretmenin anısına düzenlenen slay gösterisi izlendi. Aybüke Yalçın'ın babası yaptığı konuşmada ," Batman ‘a tercihi çıktıktan sonra gitmesini istemedim. Bir yıl daha bekleyip tekrar tercih yapmasını istedim. Ama o bana  “Baba sen demez miydin Türk Bayrağı'nın dalgalandığı her yer vatan toprağıdır!"  diyerek görev yerine gitmek istediğini söyledi." dedi.

İlçe Kaymakamı  Kemal Ülkü şehit öğretmenin babasına  hediyesini verdikten sonra Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI  da  Şehidimizin babasına Ayvacık’ın rölyef tablosunu hediye etti.

İlçe kaymakamı  Kemal Ülkü ,Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI ve daire amirleri tarafından şehit öğretmenin anısına okulun bahçesine fidan dikimi yapıldı.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal AVCI Büyükşehir Belediyesi bir yer gösterdiği takdirde Ziraat Odası Başkanlığı olarak Şehit Öğretmenimizin anısına bir hatıra ormanı kuracağını dile getirdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacıklılar, , Şehit, Öğretmen, Aybüke, Yalçın'ı, , unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı