Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 10:57 Bu haber 1645 kez okundu
 
Bafra Belediyesi yardıma muhtaç ailelerin yanında
Sosyal Belediyecilik alanında ki çalışmaları takdir toplamaya devam eden Belediye Başkanı Zihni Şahin,” Her alanda yardıma muhtaç ailelerimizin yanındayız ”dedi
YAŞAM Haberi
Bafra Belediyesi yardıma muhtaç ailelerin yanında

Bu alanda ‘Hızır gibi yetişti’ denilecek bazı yeni çalışmalar da yapılan açıklama ile paylaşan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in talimatları ile Bafra’nın 4’ü merkezde ve 12’si yeni mahallelerinde olmak üzere toplam 16 mahallesinde evi yanan ve imkânsızlıklar nedeniyle bakım ve tamirata ihtiyaç duyulan, fakat ailelerin yapamadıkları toplam 12 ailenin evi tamamen yapıldı.  Ayrıca 4 cami lojmanının, 1 okul, 1 sağlık ocağı ve 1 gasil hanenin bakım ve onarımları gerçekleştirildi. 

BU AİLELERİMİZ ARASINDA EVİ YANAN İNSANLARIMIZ OLDU
Konu hakkında açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Belediyelerin önemli görevleri arasında toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkı yapmak ve destek vermek te bulunmaktadır. Biz bu anlamda sosyal belediyeciliğe büyük önem verdik. Fakat bunu göz önünde yapmadık. Ailelerimizi rencide etmedik. Zaman zaman bilgi olarak kamuoyu ile paylaştık. Bu şekilde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın yaygınlaşmasına katkı yapmak arzusu içinde olduk. Gerçekten çok ciddi olarak mağdur ve yardıma ihtiyaç olan ailelerimiz var. Ben bu ailelerimizi zaman zaman ziyaret ediyorum. Bu ailelerimiz arasında evi yanan insanlarımız oldu. Çocuklarıyla beraber oturulması mümkün olmayan önemli bakım ve tadilata ihtiyaç duyulan evleri gördük. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız da bizleri bilgilendirdi. Tadilata ihtiyacı olan okul, cami, sağlık ocağı ve lojmanlar vardı. Bu konularda duyarlı davrandık. Yardımcı olduk. Ama ailelerimizi kamuoyu ile paylaşmadık. Hemşerilerime bilgi olarak vermek istedim. Bu kapsamda 18 adet yapıyı, ya yeniden yaptık ya da büyük tadilatlar yaparak kullanılır hale getirdik"diye konuştu.

ACILARINI PAYLAŞMAK. DERTLERİ İLE DERTLENMEKTİR
Başkan Şahin, sosyal belediyecilik alanında yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler vererek açıklamalarını şöyle tamamladı: “Ayrıca zor durumda olan ailelerimize kuru gıda yardımı yapıyoruz. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak ve yemeğini yapmak için fiziki şartlara sahip olmayan  3 yüz ailemize her gün aşevimizden yemek yardımı yapıyoruz. Yemekleri kendi aracımız ile ailelerimizin evlerine teslim ediyoruz. Her Ramazan ayında ve her gün aşevimizden 5 bin kişilik iftar ve sahur yemeğini ihtiyaç sahibi mağdur ailelerimize verdik. Öğrenci evlatlarımıza üniforma ve kırtasiye yardımlarını düzenli olarak her eğitim yılında yaptık. Asker ailelerimize yardımlarımız oluyor. Elbise yardımları, kömür ve eşya yardımları yaptık.  Bu konularda ilgili bir müdürlüğümüz var ve çok duyarlı bir şekilde çalışıyor. Bizim için esas olan insanlarımıza bir nebze olsun yardımcı olmak. Acılarını paylaşmak. Dertleri ile dertlenmektir. Biz öncelikle bunu yaptık. Fakat en azından yapılanlar ile sosyal belediyecilik anlayışımızın ve yardımların muhteviyatının bilinmesini arzu ederek halkımızla paylaşıyorum.” 
Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Bafra, Belediyesi, yardıma, muhtaç, ailelerin, yanında,
Yorumlar
Haber Yazılımı