Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 10:41 Bu haber 2182 kez okundu
 
Bafra Belediyesi yol çalışmalarına devam ediyor
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,” Belediye olarak asfalt, beton yol ve kaldırım çalışmalarımıza yaz kış demeden devam ettirmekteyiz ”dedi.
- Haberi
Bafra Belediyesi yol çalışmalarına devam ediyor

Yaz mevsiminde yoğun olarak yapılan asfalt ve beton yol çalışmaları hava şartlarına göre ilçenin çeşitli mahallelerinde devam ettiğini açıklayan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, ”Cumhuriyet Meydanı’nı tamamen yenileme çalışmalarının yanı sıra  Belediye Caddesi’nden başlatılan baskı beton kaldırım yapımları ise Alaçam, Yaşar Doğu ve Tekel Caddesi istikametinde devam ediyor”ded.   

‘SORUNLU YERLERDE BETON YOL YAPMA BAŞLATTIK
Öncelikli olarak problemleri yerleri yaparak sorunları çözmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Şahin ,”Bafra’da yaklaşık 3,bin km yol ağı var. Bunun 5 yüz 56 kilometresi Büyükşehir’de diğerleri bizde. Bizde olan yolların çoğu da hiç yapılmamış olan yollar. Büyükşehir yasası ile genişleyen hizmet alanımız ile birlikte biz bir planlama yaptık. Bu program dâhilinde özellikle 1,5 yıldır çok sorunlu olan yerlerde beton yol yapma  başlattık. 80 km civarında beton yol yaptık. Bugün de burada hemşerilerimizin problemini çözdüğümüz için çok mutlu olduk “diye konuştu.

‘ENGELLİLERİMİZE BU ARACIMIZLA HİZMET EDECEĞİZ’
Bafra’da Engelliler Koordinasyon Merkezini kuracaklarını sözlerine  ekleyen Başkan Şahin. Engellilerimizin sorunlarını burada görevlendireceğimiz bizim engelli arkadaşlarımızla çözeceğiz.Engellilerimiz için rampalı asansörlü araç alıyoruz. Acil bir durum olduğunda ya da bir yere gidemeyecek engellilerimize bu aracımızla hizmet edeceğiz. Hükümetimizin engellileri sosyal hayata bağlayan projeleri de çok önemsiyorum. Engelliler ile ilgili çıkarılmış olan yasalar, toplumsal sorunlarımızdan biri olan engellilerimize sosyal devlet adına yapılmış en önemli hizmettir. Kimler bu işlere vesile olmuşsa sağ olsunlar, var olsunlar. Ayrıca İkinci Bahar lokali, Kırsal Kalkınma Merkezi, Kent Ormanı, bilgi ve teknoloji evi proje ve hizmetlerimize başladık. İki önemli projemiz daha var. Onları da hemşerilerimizle paylaşacağız. “ dedi.

BİZİ ÇAMURDAN KURTARDINIZ, ÇARE OLDUNUZ
İncelemeler sırasında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Şahin’den İlyaslı Mahallesinden Kıbrıs Gazisi Ali Osman Karadeniz’in engelli olan oğulları Nuri (37) ve Yunus (32) Karadeniz, evlerinin bulunduğu yolun beton yol yapılmasını talep etti. Talebi yerine getiren Başkan Şahin beton yol yaptı. Nuri ve Yunus Karadeniz kardeşler,” 30 yıldır burada yaşıyoruz ve çile çekiyorduk.  Başkanız Sayın Şahin’e siz geldiniz bizi çamurdan kurtardınız, çare oldunuz. Yapılan yol gayet güzel oldu ve yaptınız, size ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandılar.Bafra Belediyesi’nin Tabakhane Mahallesinde asfalt ve İlyaslı Mahallesinde ki beton yol çalışmalarının yerinde inceleyen  Başkan Şahin’e Başkan yardımcıları İsmail Kurt, Fikret Vatansever ile Mahalle Muhtarları Serdar Gürpınar ve Dursun Çağlayan’da eşlik etti.

Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Bafra, Belediyesi, yol, çalışmalarına, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı