Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 16:02 Bu haber 1683 kez okundu
 
Bafra’da Dezavantajlı Vatandaşlara Girişimcilik Eğitimi
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi engelli ve eski hükümlülere yönelik, KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledi.
- Haberi
Bafra’da Dezavantajlı Vatandaşlara  Girişimcilik Eğitimi

Eğitim ile ilgili protokol Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar ve İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik arasında imzalandı.

 

KOSGEB işbirliği ile imzalanan Protokol ile engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile işe uyum sağlamasına, istihdama yardımcı olmak amaçlanıyor.

 

 

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar yaptığı açıklamada ;  “İşkur Bafra Hizmet Merkezi ile İmzalamış olduğumuz protokolle engellilerimize ve eski hükümlü vatandaşlarımızın istihdam altyapısının geliştirilmesi, işgücü piyasasında normal şartlar altında çalışma imkanı kısıtlı olan Eski Hükümlü ve zihinsel ve ruhsal dezavantajlı kişilere istihdam ortamları oluşturulması amaçlanmaktadır.

Eski Hükümlü ve dezavantajlı vatandaşlarımızın sosyal hayata, ekonomiye ve istihdama kazandırılması büyük önem taşımaktadır. Bu anlamlı projede birlikte çalıştığımız İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi müdürü Sayın Yakup Ergenlik’e teşekkür ederim.

 

 Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, işe ve işyerine uyum projeleri, destek teknolojileri ve korumalı işyerleri ile diğer projeler aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olmaktır.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 gün süre ile toplam 32 saatlik olarak verilecek olup, belgelerini teslim alan Engelli ve Eski Hükümlü kursiyerler projelerini hazırlayarak gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanma fırsatı kazanacaklar.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Bafra’da, Dezavantajlı, Vatandaşlara, , Girişimcilik, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı