Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 13:26 Bu haber 1321 kez okundu
 
Bafra'da Hasta Yakınları Sağlık Personeline Saldırdı
Samsun İl sağlık Müdürlüğü, Bafra’da 8 Mart Tarihinde bir sağlık personelinin saldırıya uğradığını belirterek, kınama mesajı yayınladı.
ASAYİŞ Haberi
Bafra'da Hasta Yakınları Sağlık Personeline Saldırdı

Bafra Türk Sağlık Sen İşyeri Temsilcisi ve Bafra Devlet Hastanesi personeli Halit Çelik, görev alanı olmayan bir bölümde  hastanede 5 kişinin saldırısına uğrayıp ağır bir şekilde darp edildi. 

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü de  dün Bafra Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşanan saldırı olayının ardından bir açıklama yaptı.

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“08 Mart 2020 tarihinde Bafra Devlet Hastanesi Acil Servis hasta giriş bölümünde, hasta yakınları tarafından hastanemizde görev yapan bir sağlık çalışanımıza yönelik fiziki saldırı olayı yaşanmıştır.

 

Saldırı sonrası Beyaz Kod işlemi başlatılmış, Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kolluk güçleri ve yetkili adli makamlarla irtibata geçilmiş, yaralanan personelimizin tedavisine de Bafra Devlet Hastanemizde başlanmıştır. 

 

Sağlık İl Müdürlüğü olarak bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, sağlık çalışanımıza ve Bafra Devlet Hastanesi sağlık ekibimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yaşanan bu hadisenin hukuken her aşamasında yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

 

Tüm sağlık çalışanları adına beklentimiz, bu olayın yaşanmasına neden olan şiddete meyilli kişilerin adalet önünde hak ettikleri en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır. “

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bafra'da, Hasta, Yakınları, Sağlık, Personeline, Saldırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı