Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 14:16 Bu haber 432 kez okundu
 
Bafra'da Turizm Canlandırılacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bafra İlçesi Kapıkaya Mahallesi’nde bulunan yamaç paraşütü alanı ile Asar Mahallesi’nde bulunan Kale ve Kaya Mezarları’nda incelemelerde bulundu.
TURİZM Haberi
Bafra'da Turizm Canlandırılacak

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Bafra ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerde “Kapıkaya ve Asar’da tarih ve doğa turizmini canlandıracak adımlar atacağız” dedi.


 Başkan Demir, bölgede bulunan tarihi değerlerin gün yüzüne çıkarılması, tanıtılarak turizme katkı sağlanması adına yapılması gereken çalışmaların başlatılacağını duyurdu. 

 

DOĞA TURİZMİNİ 12 AYA YAYMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ


Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve teknik personeller ile istişarelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Son yıllarda gerçekleştirilen festivallerle yamaç paraşütçülerinin ve doğa severlerin gözdesi haline gelen Kapıkaya’ya gelecek misafirlerin daha rahat ve konforlu bir şekilde ziyaretlerini tamamlaması için projeler üzerinde çalışıyoruz. Şehrimizde turizmi canlandırmak, bölgeye gelecek olan yerli ve yabancı turistlerimiz üzerinde kalıcı etkiler bırakmak için ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Doğa turizmini bölgemizde 12 aya yaymak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi. 

 

DOĞA TURİZMİ VE TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARACAĞIZ


Daha sonra Asar Kale ve Kaya Mezarları’nda incelemelerde bulunan Başkan Demir, "Tarihi Helenistik döneme kadar uzanan kale ve mezarlıkların bölgenin doğal güzellikleriyle birleşmesi bölgeyi cezbedici bir konuma getiriyor.  Doğa turizminin yanında tarihi değerlerimizi de gün yüzüne çıkarmak ve adından söz ettirmek için çalışmalarımız var. Samsun güzel bir şehir. Her anlamda marka haline getirmek için ekiplerimiz gece gündüz üretmeye ve çalışmaya devam ediyor" diye konuştu .

 

Başkan Demir, incelemelerin ardından Altınkaya Hidroelektrik Santrali’ni ziyaret ederek tesis yetkililerinden bilgi aldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bafra'da, Turizm, Canlandırılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı