Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 13:42 Bu haber 2268 kez okundu
 
Bafra Musiki Cemiyeti Atakum’da konser verdi
Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosu, 13 Aralık Çarşamba akşamı, saat 19.30 da Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum Kütür ve Sanat Merkezi' nde muhteşem bir sanat müziği konseri verdi.
SANAT Haberi
Bafra Musiki Cemiyeti Atakum’da konser verdi

Bafra Belediyesi, Bafra Belediye Konservatuarı ve Bafra Musiki Cemiyeti’ nin katkılarıyla gerçekleşen konserde, 30 civarında şarkı seslendirilip 26 solist ve 12 de saz sanatçısı görev yaptı.

Şefliğini bestekar Faruk Tokgözol' un ve sunuculuğunu ise Mustafa KURT’ un yaptığı TSM konserine; Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve eşi Şükriye Şahin, Samsun Klasik Türk Müziği Devlet Korosu Şefi Nihat Gönül, bestekar M.Muhterem Sezgin, bestekar Cavit Ersoy, bestekar Şahin Çangal, bestekar Osman Ergen, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat ve eşi Gönül Anarat, Eczacı Saffet Arslan, Bafra Musiki Cemiyetii Şiir Kulübü Başkanı Fatma Hatun Esen, Bafra Musiki Cemiyeti, Yönetim Kurulu üyesi Cemile Çelebi, Bafra'dan gelen ve Samsun'da ikamet eden Bafralı musikiseverler ile Samsunlu vatandaşlar katıldı.
Bafra Kaymakamı AliFuat Türkelve Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat; yapttıkları konuşmada, özellikle Bafra'dan daha çok sayıda musikiseveri konserde görmeyi arzu ettiklerini dile getirdiler.

Bayan Koristler: Gonca Vural, Hatun Aslan, SevimÖzüdoğru, LaleYöro, Serpil Kuru, Seral Aslan, SevgiTokgözol, Asiye Tokgözol, Fatma Belen, Semra Yeter, Gülsevim Avcı, Gürsen Gürdal,Melike Eşsiz

Erkek Koristler: Yalçın Danışmaz, Muzaffer Ermiş, Recep Alemdar, Yunus Sayım, AliEkmekçi, Hüseyin Barışcıl, İbrahim Es, İsmail Es, Hüseyin Asan, Coşkun Aslan, Emir Özay, Feti Ay,Hakan Okan

Sazlar: Klarnet: M. Ali Karabulut, Ritm: Selahattin Karabulut, Tef: Ali Karabulut, Kanun : Serkan Sayar, Udlar: İbrahim Albayrak, Dr. Adnan Saçın ve Kemal Otaç, Kemanlar: Erdoğan Çırakman, Dr. Mustafa Taymaz, Ümit Kır, Burcu Sarıgül,Ney: Fatih Aslan.

Konserde ayrıca eserleri seslendirilen bestekarlar ile solistlere ve koro şefine çiçek takdimi yapıldı. Konseri izleyenler, ses sanatçıları, sazlar ve koro şefini ayakta alkışladılar.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bafra, Musiki, Cemiyeti, Atakum’da, konser, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı