Haber Detayı
09 Aralık 2017 - Cumartesi 11:53 Bu haber 2058 kez okundu
 
Bafra Pidesi’nin coğrafi işaret denetimi yapıldı
“ Bafra Pidesi” nin denetimi Bafra da gerçekleştirildi.
ASAYİŞ Haberi
Bafra Pidesi’nin coğrafi işaret denetimi yapıldı

Denetim Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bafra Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Göksel BAŞAR,” Bafra’mızın Ürünlerinin Marka değerinin arttırılması konusunda Coğrafi İşaret belgeleri büyük önem arz etmektedir. Bafra Pidesinin Marka değerinin arttırılması ve ürünümüzün kalitesinin bir standart altında korunabilmesi için Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapılmış ve Bafra Pidesi Coğrafi işaret tescili alınmıştır. “dedi.

Bafra Pidesi için denetim ve takibinin odaları tarafından yapıldığını  ve  diğer firma denetimleriyle de devam edeceğini vurgulayan BAŞAR,” Sürekliliğini sağlama noktasında Ulusal fuarlar ve etkinlik katılımlarında ürünlerimizin  tanıtımlarını yapmaktayız.Bafra Kaymaklı Lokumu için Coğrafi İşaret başvurusunu gerçekleştirdik. Sırada Bafra Bondurması, Bafra Manda Yoğurdu ve Bafra Pirinci var. “ dedi.

Denetim komisyonu tarafından Coğrafi işaretlerin üreticileri STH Gıda Ltd. Şti.,Müjgan Kesim Niyazi Kesim Restoran, Turan Özkülünk, Turan Usta yerinde ziyaret edildi ve üreticilere denetimin önemi anlatılarak şartnameye uygunlukları açısından da denetim gerçekleştirildi.

Samsun TSE den Hülya Mengenecioğlu, Ankara Özener Patent Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Özener şartnamenin uygunluğunu beyan etti.

Denetime,Bafra Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Göksel BAŞAR, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası  Genel Sekteri Talip Şahin Bafra Ticaret ve Sanayi Odası  Muhasebe ve Coğrafi İşaretler Sorumlusu Mehmet Can Akar, TSE ‘den Hülya Mengenecioğlu, Coğrafi İşaret Danışmanı Özener Patent Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Özener ile konuyla ilgili diğer yetkililer katıldı.


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bafra, Pidesi’nin, coğrafi, işaret, denetimi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı