Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 10:43 Bu haber 1664 kez okundu
 
Bafra'ya Hava Park kurulacak
Bafra Hava Sporları Ve Gençlik Kulübü Başkanı Burhan Apaydın ve Yönetim Kurulu üyeleri Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ile kahvaltıda bir araya geldi.
YAŞAM Haberi
Bafra'ya Hava Park kurulacak

 

 

Kahvaltılı toplantıda bu yıl 2’incisi yapılacak olan Kapıkayafest ve Sportif amaçlı Hava Parkı yapılması gündeme geldi. Hususi uçakların da inebileceği bir hava parkına da ihtiyaç duyulduğu belirtilen toplantıda Başkan Şahin OSB alanına yakın bir yerde olması bizim için daha iyi olur. Kapıkayafest’e turizm açısından ileride katkısının da olabileceği ifade edilirken, Medikal OSB’de de özellikle ihtiyaç olacağını sözlerine ekledi.

‘BU KONU ÜZERİNDE İLK İSTİŞAREMİZİ YAPTIK’
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada ,“ Bafra Hava sporları ve Gençlik Kulübü Başkanımız Burhan Apaydın ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve pek çok gönüllümüzün de katkıları ile birinci Kapıkaya festivalimizi gerçekleştirdik. Binlerce insanımız ilgi gösterdi. Bafra’mızı dünyaya tanıttık. Bafra Belediyesi olarak 2018 yılında festivalimizin ikincisini gerçekleştireceğiz. Bu konu üzerinde ilk istişaremizi yaptık. Bu istişarelerimiz devam edecek. İlk festivalimiz sırasında bir tecrübe edindik ”dedi.


‘2018 YILINDA DAHA GÜZEL BİR ETKİNLİK OLACAK’
“ Eksikliklerimizi ve başka daha neler yapılabilir bunları gördük ”diyen Başkan Şahin,” Daha iyisi için istişarelere başladık. İnşallah 2018 yılında daha güzel bir etkinlik olacak. Burhan Apaydın Bey bu konuda çok önemli katkılar sağlıyor. Gündemimize Hava Parkı da aldık. Hususi uçakların da faydalanacağı Hava Parkın hem Kapıkaya festivalimiz hem de özellikle medikal OSB için faydalı olacağını düşünüyoruz. Balon gezileri, yamaç paraşütünden sonra hava Park ile Bafra’mıza bir ilki daha getirmiş olacağız ”diye konuştu.
Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bafra'ya, Hava, Park, kurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı