Haber Detayı
18 Nisan 2022 - Pazartesi 18:23 Bu haber 263 kez okundu
 
Bafralılar Artık Dijital Ehliyet için Samsun’a Gitmeyecek
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası “Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet)” hizmeti vermeye başladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Bafralılar Artık Dijital Ehliyet için Samsun’a Gitmeyecek

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar; “Lojistik ve servis alanında faaliyet gösteren üyelerimize ve bu alanda iştigal eden şoförlerimize  hizmet vermek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden sayısal takograf yani dijital ehliyet ile ilgili talebimiz TOBB ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uygun görülerek sistem aktif edilmiştir.

İl merkezine gitmeye gerek kalmadı

Sayısal takograf kartının yenilenmesi ve alınması bundan önce yalnızca il odaları tarafından gerçekleştirilmekteydi ve üyelerimiz ve bu alanda hizmet verenler bu hizmeti alabilmek için para,zaman ve emek kaybına uğruyorlardı.  Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimlerimiz sayesinde artık bölgemizde bu konuda faaliyette bulunan tüm üyelerimiz veya üyemiz olmayan işletmeler sayısal takograf işlemlerini yani dijital ehliyet yenilemelerini odamızda yapabilecekler.

Bu vesileyle, başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız RifatHisarcıklıoğlu’na, teşekkür ediyor, yeni hizmetimizin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Bafralılar, Artık, Dijital, Ehliyet, için, Samsun’a, Gitmeyecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı