Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:30 Bu haber 617 kez okundu
 
Bakanlık Yetkilileri Kentsel Dönüşüm İçin Samsun'a Geliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talebi üzerine İlkadım ve Canik'teki kentsel dönüşüm projeleri için Samsun'a geliyor.
- Haberi
Bakanlık Yetkilileri Kentsel Dönüşüm İçin Samsun'a Geliyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelerek kentin 'Kentsel Dönüşüm' ile ilgili projelerini değerlendirdi.  Başkan Demir, Bakanlık yetkililerinin önümüzdeki hafta konuyla ilgili olarak Samsun'da olacaklarını söyledi. 

Hazırladıkları Kentsel Dönüşüm projeleri ile Samsun'u çarpık yapılaşmadan kurtaracaklarını belirten Mustafa Demir, Bakanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a, İlkadım ve Canik ilçelerinde gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm Projeleri'ni sundu. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Başkan Demir ve Bakan Kurum, projelerinin bir an önce uygulamaya konulması yönünde fikir birliğine vardı. 

BAKANLIK YETKİLİLERİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SAMSUN'DA

Bakan Murat Kurum, tüm Samsunluların merakla beklediği Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak Bakanlık yetkililerinin önümüzdeki hafta Samsun'u ziyaret etmesi yönünde gerekli talimatları verdi.

Samsun'un merkez 2 büyük ilçesinde gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını açıklayan Başkan Mustafa Demir, "Bakanlık'tan gelecek yetkililer ile Samsun Büyükşehir'in konuyla ilgili yetkilileri bir araya gelerek ortak çalışmalar yürütecek. Canik ve İlkadım ilçelerimizde başlatılacak çalışmalar ile Samsun'un çarpık yapılaşmadan kurtulmasını sağlayacağız" dedi.

 

HİÇBİR VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEYECEK

Samsun il genelinde  'Yatay Mimari' uygulamasını hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Demir, "Seçim çalışmalarım boyunca ısrarla üzerinde durduğum konulardan birisi dikey yerine yatay yapılaşmanın önünün açılmasıydı. Özellikle dar alanda dikey yapılar yerine geniş alandaki yatay yapılar alt yapıyı rahatlatmakla kalmayacak, Samsun genelinde şehir kalitesi ve konforunu da artıracaktır.Bu nedenle Kentsel Dönüşüm çalışmalarını en kısa sürede tamamlamak zorundayız.  Bunu yaparken halkımızın hakkını, hukukunu koruyacağız. Hiçbir vatandaşımız kesinlikle mağdur edilmeyecek" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bakanlık, Yetkilileri, Kentsel, Dönüşüm, İçin, Samsun'a, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı