Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 16:04 Bu haber 2167 kez okundu
 
BAKAV TSM Korosu Çalışmalara Başladı
Bafra Kalkınma Vakfı ( BAKAV ) TSM Korosu, 2017-2018 Sezonu çalışmalarına başladı.
SANAT Haberi
BAKAV TSM Korosu Çalışmalara Başladı

BAKAV TSM Koro Şefi ve besteci Celalettin Demir, çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Demir açıklamasında şunları söyledi: “ Koromuz 2011 yılında kuruldu. O günden bu günlere 6., 7. senemiz oldu. Geçen sene biraz boş geçtik. Ülkenin seçimlerle ilgili propagandaları olduğu için pek program yapmadık, konser vermedik. Bu yıl Allah nasip ederse; sezon çalışmalarına bu ayın 5' inde başladık.

Pazartesi, Perşembe günleri çalışmalarımız periyodik olarak devam ediyor. Şoförler Odası Düğün Salonu' nun alt katında çalışıyoruz. Tabi bu yerde çalışmalarımızı Metin Genççakır' ın bizlere verdiği imkanlar neticesinde devam ettiriyoruz.

Henüz daha yeni başladık çalışmalara. Bafra' da konserle ilgii Sponsor potansiyeli çok zayıf olduğu için yılda bir defa konser verebiliyoruz ama bu sene daha önceki senelerde olduğu gibi bir Bafra' da bir de Canik'  te vermeyi düşünüyoruz.

Bafra' mızı en iyi şekilde temsil etmek düşüncesiyle, bir repertuar arayışı içersindeyiz. Çalışmalarımız devam ediyor. Genelde; konserimiz Nisan, Mayıs aylarında ancak verebiliyoruz .Çünkü prosedür onu gerektiriyor.

Musikisever bütün dostları şahsımve arkadaşlarımadına; koromuzu tanımak veya katılımda bulunmak isteyenleri davet ediyoruz, buyursunlar, gelsinler. Teşekkür ederim. "

Oktay ZERRİN- Bafra

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: BAKAV, TSM, Korosu, Çalışmalara, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı