Haber Detayı
29 Haziran 2016 - Çarşamba 12:20 Bu haber 2489 kez okundu
 
Başarı'da Operasyon Tamam !..
Canik Başarı Üniversitesi ne Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Şahin , Avukat Mehmet Cem Yazgan ile Yeminli Mali Müşavir ve Serbest Baş Denetçi Ömer Terzioğlu Kayyum olarak atandı!
- Haberi
Başarı'da Operasyon Tamam !..


'Paralel Yapı' kontrolünde bulunduğu iddia edilen Canik Başarı'nın kurucu ortağı olan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın ardından Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'na da  kayyum atandı. 


Samsun'da Canik Başarı Üniversitesi'nde operasyon tamamlandı. Mahkeme, Canik Başarı'nın kurucu ortağı olan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'na geçtiğimiz günlerde kayyum atanmıştı. Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'na da  kayyum atadı. 

Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı ve Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ile ortaklaşa kurulan Canik Başarı Üniversitesi'nin Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’na Samsun’dan Kayyum olarak OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Avukat Mehmet Cem Yazgan ile Yeminli Mali Müşavir ve Serbest Baş Denetçi Ömer Terzioğlu atandı.

Mahkeme, Canik Başarı'nın kurucu ortağı olan Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'na geçtiğimiz günlerde kayyum atamiş, diğer kurucu ortak olan Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı ile ilgili kararı ise, 'dosyadaki eksiklik' nedeniyle ertelemişti. Dün yaşanan gelişme ile dosyadaki eksikliklerin tamamlanmasının ardından Başarı Üniversitesi'nin 2. Vakfı ,  Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'na da  kayyum atandı. 

Canik Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’na  Kayyum olarak Samsun’dan Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Avukat Mehmet Cem Yazgan ile Yeminli Mali Müşavir ve Serbest Baş Denetçi Ömer Terzioğlu atandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başarı'da, Operasyon, Tamam, !..,
Yorumlar
Haber Yazılımı