Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 13:28 Bu haber 407 kez okundu
 
Başkan Demir Çarşamba'da Muhtarlarla Buluştu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çarşambalı muhtarlarla bir araya geldi.
YAŞAM Haberi
 Başkan Demir Çarşamba'da Muhtarlarla Buluştu

 


Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları'nı sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, son olarak Çarşamba İlçesi'nde muhtarlarla bir araya geldi.


Başkan Demir, muhtarların talep ve önerilerini tek tek dinleyerek notlar aldı ve sorunların çözümüyle ilgili olarak gerekli talimatları verdi. 

 


YATAY KALKINMA VE YENİ STANDARTLAR


Şehirler, içerisindeki insanlarla kalkınır, ülke topyekün halkıyla beraber kalkınır" diyerek sözlerine başlayan Başkan Mustafa Demir, şöyle devam etti:

"Samsun'un 'Yatay Kalkınma'yı en iyi başaran kent olmasını planlıyoruz. Terme'den Vezirköprü'ye, Yakakent'ten Asarcık'a kadar tüm ilçelerimizi, Samsun kent merkezindeki standartlara kavuşturacak şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. İnternetinden tutun da alt yapısına, eğitiminden, kentle ilgili planlamalarına kadar bunu başarmak istiyoruz. Gelecekte Ayvacık'a da, Asarcık'a da, Salıpazarı'na da doğal gazın gittiğini, oradaki insanlara ulaştığını göreceğiz."

 


'KANALİZASYON VE ARITMA' MÜJDESİ

 

Çarşamba'ya inşa edilecek Atık Su Tesisi'nin önemine vurgu yapan Başkan Demir, "Geçtiğimiz günlerde meclisimiz, Çarşamba Atıksu Projesi için olağanüstü toplandı. Maliyeti 16 milyon 670 bin 590 lira avro olan proje, 14 milyon 375 bin 960 avroluk hibe desteği ile gerçekleştirilecek. Biz de Büyükşehir olarak hemen bu arıtmanın arka planındaki kanalizasyon ve yağmur suyu ile ilgili şebekeyi projelendirmeye başladık. Eş zamanlı başlayacak bu yatırımlarla önümüzdeki dönem bitmeden Çarşamba'nın kanalizasyon, yağmur suyu ve arıtması tamamlanmış olacak. Bu çalışma Çarşamba'ya 4-5 merdivenlik basamak atlatacak" diye konuştu.

 

 

 

 


BAŞKAN DEMİR'E VE SASKİ'YE TEŞEKKÜR


2019-2024 yılları arasında yürütecekleri hizmet yarışında yol haritasını bu toplantıyla belirleyeceklerini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise, "İnşallah ağız tadıyla güzel bir 5 yılı birlikte geçiririz. Çarşamba'nın arıtma tesisini Avrupa Birliği hibe kredisi ve yine Büyükşehir'in yapacağı katkıyla gerçekleştirmiş olacağız. 


Büyükşehir Belediye Başkanımıza, SASKİ Genel Müdürümüze, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmet seferberliği artarak devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Bakanlığı döneminde Çarşamba'ya ve Samsun'a kazandırdıkları ortada. Bu 5 yıllık süreçte inşallah Samsun'u, özelinde de Çarşamba'yı Türkiye'nin parlayan yıldız şehirleri olarak göstermiş oluruz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Başkan, Demir, Çarşamba'da, Muhtarlarla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı