Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 12:03 Bu haber 488 kez okundu
 
Başkan Demir, Yakakent ve Alaçam'da muhtarlarla buluştu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları kapsamında Yakakent ve Alaçam ilçelerinde muhtarlarla bir araya geldi.
- Haberi
Başkan Demir, Yakakent ve Alaçam'da muhtarlarla buluştu

Yakakentli muhtarlara yol, su ve kanalizasyon başta olmak üzere bütün taleplerin 5 yılda gerçekleştirileceğini ifade eden Mustafa Demir, "Büyükşehir ve ilçe ayrımını kaldırıp, iş birliği içinde çok güzel hizmetlere imza atmak için yollardayız. Önümüzde bir 5 yıl var. Ciddi bir koordinasyona ihtiyacımız olacak. 5 yılda yol, içme suyu, kanalizasyon gibi konularda taleplerinizi yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız." dedi.

 


YAKAKENT'İN TURİZM HEDEFİ


Toplantıda söz alan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ise, ilçelerinin turizm alanında Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla büyük yol kat ettiğini belirtti. Kıyma, "Toplantımızın sonuçları itibariyle hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yakakent Samsun'da 17 ilçe arasında merkezinin denize sıfır konuşlandığı tek ilçe. Yakakent, Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle turizm alanında ilerlemeye devam edecek" dedi.

Sorunların çözümü noktasında ortak hareket edeceklerini ifade eden Kaymakam Vekili Fikret Zaman da, "Büyükşehir Belediye Başkanımız'ın muhtarların sorunlarını birebir dinliyor olması büyük bir fırsat ve avantaj. Sorunların çözümü için birlikte çalışacağız. Başkanımıza ilçemize teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

 


ALAÇAM MAHALLELERİ İÇİN TESPİT

 

Başkan Mustafa Demir, Yakakent'in ardından Alaçam İlçesi'ne geçerek muhtarlarla bir araya geldi. Demir, "Alaçam'da bulunan 65 mahallemizin sorunlarının tespitini yaptık. Hayırlısıyla bu sorunlara en kısa zamanda çözüm üreteceğiz" dedi.

 

YOL, İÇME SUYU VE KANALİZASYON


Başkan Demir ayrıca, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, mahallelerin taleplerinin karşılanması ve Alaçam'a yönelik yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Demir, "İlçelerimizin yol, içme suyu ve kanalizasyon sorunları başta olmak üzere tüm alt yapı sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Demir,, Yakakent, ve, Alaçam'da, muhtarlarla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı