Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 18:06 Bu haber 277 kez okundu
 
Başkan Demirtaş Semt Pazarlarında Pandemi Denetimi yaptı
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde alınan yeni tedbirler kapsamında, Çatalarmut ve Kışla Mahallesi’nde kurulan pazar yerini denetledi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Başkan Demirtaş Semt  Pazarlarında Pandemi Denetimi yaptı

Semt pazarının girişine kurulan kontrol noktasında görevliler Başkan Demirtaş’ın ateşini ölçüp el dezenfektanı verdi.

 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da  kendine eşlik eden Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar, Zabıta Müdürü Şeref Sarı ile birlikte Çatalarmut ve Kışla Mahallesi’nde kurulan semt pazarına giderek koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri yerinde incelemek için pazarda denetime çıktı. Vatandaşların ve pazar esnafının kurallara uyup uymadığını kontrol etti. Başkan Demirtaş, özellikle maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda pazar esnafını ve alışverişe gelen vatandaşları uyardı. İlkadım Zabıta ekiplerinin de katıldığı pazar yeri denetimlerinde, maskesi olmayan pazarcı esnafı ile pazaryerindeki vatandaşlara maske de dağıtıldı. Zabıta ekipleri de pazar alışverişi yapan yaşlı vatandaşlara yardımcı oldu.

 

“Amacımız salgına karşı farkındalık yaratmak”

 

Denetimlerde amacın vatandaş ve esnafa ceza kesmek değil, salgına karşı bilinç ve farkındalık oluşturmak olduğunun altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;“İçişleri Bakanlığımız'dan gelen yeni talimat üzerine, şehrimizde Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Emniyet Güçleri ve Belediye Başkanlarımız; salgına karşı farkındalık yaratmak amacıyla şehrimizde geziyor, pazaryerlerini denetliyor. İlkadım ilçe Kaymakamımız, İlçe Emniyet Müdürümüz  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla birlikte farkındalık oluşturmak adına yapılan denetimlerde bize eşlik etti, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu gün ise İlkadım ilçemizde kurulan semt pazarlarında Pazar esnafı ve vatandaşlarımızla sohbet edip, onları dinledik. Denetimlerde çok olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Koronavirüs salgını geçmedi. Tedbirleri elden bırakmamak gerekiyor. Maske ve sosyal mesafe olduğu sürece virüsten korkmayalım” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Demirtaş, Semt, , Pazarlarında, Pandemi, Denetimi, yaptı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı