Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 16:54 Bu haber 1825 kez okundu
 
Başkan Genç yıllardır uyarıyordu
15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ/PDY terör örgütüyle, darbeden yıllar önce mücadeleye giren Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in, yine yıllar önce Paralel Yapının bürokrasiden temizlenmesi gerektiğini belirttiği ve tek başına kalsalar da Paralel Yapı ile mücadele edeceklerini söylediği ortaya çıktı.
- Haberi
Başkan Genç yıllardır uyarıyordu

Hain darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ/PDY terör örgütü ile Samsun'da ilk mücadeleyi başlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in, darbe girişiminden yıllar önce Paralel Yapı ve mensuplarının bürokrasiden temizlenmesi ile ilgili yetkilileri uyardığı ortaya çıktı. 17-25 Aralık öncesinde ve sonrasında gittiği her yerde, ev toplantılarında, sivil toplum örgütleriyle yaptığı toplantılarda, açılışlarda ve mitinglerde vatandaşları Paralel Yapı'ya karşı uyaran Başkan Osman Genç, Paralel Yapı mensuplarının özellikle bürokrasiden temizlenmesi için yetkililere çağrıda bulunduğu belirlendi.

'HER YERDEN TEMİZLEYELİM' DEMİŞTİ

AK Parti Canik İlçe Teşkilatının 20 Aralık 2015 tarihindeki İlçe Danışma Toplantısında, "Paralel Yapı Samsun'da etkin olarak varlığını sürdürüyor. Gelin Paralel Yapıyı her yerden birlikte temizleyelim" çağrısında bulunan Başkan Genç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 30 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen söyleşide, "Bürokrasiye çökmüş olan Paralel Yapı muhakkak belirlenmeli ve milletin iradesine, milletin geleceğine kasteden bu ihanet şebekesi ile onun uzantıları her yerden temizlenmelidir. Millet düşmanı bizim düşmanımızdır. Paralel Yapı'nın içindekileri koruyan ve onlarla işbirliğini kesmeyenler, onları muhafaza edenler aynı suçu işlemiştir. Bu örgüte bağlı özel üniversitelerin bir an evvel devlete bağlanması ve temizlenmesi gerekir" demişti.

 

'TEK DE KALSAK MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ'

Başkan Osman Genç ayrıca, 31 Mart 2016 tarihinde yine AK Parti İlçe Danışma Toplantısında da, enerjilerinin önemli bir kısmını Paralel yapıyla mücadeleye harcadıklarına işaret ederek, "Özellikle 30 Mart 2014 tarihinden önce Paralel yapının şehrimiz ve ülkemiz üzerine nasıl çöktüğünün en yakın şahidiyiz. Fethullahçı Terör Örgütü'nün şehrimizde oluşturduğu derin yapı, gerek bizim, gerek AK Parti’mizin başarısız olması için her türlü oyunu denemiştir. Ancak biz şehrimizin ve ülkemizin güvenliğini tehdit eden bu derin yapılarla kararlı bir şekilde mücadele ettik ve en yüksek oyu olarak Paralel yapı ile uzantılarının gücünü kırdık. Derin yapı tıpkı bir insanın damarları gibi şehrimizi de sarmıştır. İki yıldır olduğu gibi bundan sonra da tek başımıza da kalsak mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

 

'MÜCADELEMİZ 17-25 ARALIK'TAN ÖNCEYE DAYANIYOR'

FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili bu açıklamalarının yanısıra ev toplantısı, kahvehane, miting, açılış gibi pek çok yerde vatandaşları Paralel Yapıya karşı uyaran Başkan Osman Genç, gelinen noktada yıllar önce girdikleri mücadelenin ve yaptıkları çağrıların ne kadar doğru olduğunu 15 Temmuz'da herkesin idrar ettiğini söyledi. Paralel Yapıyla mücadelelerinin 17-25 Aralık'tan da önceye dayandığını dile getiren Başkan Genç, "Çok şükür 15 Temmuz'da büyük bir cesaret örneği gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, onurlu askerimiz ve polisimiz ile dik duran milletimiz bu hain terör örgütüne büyük bir darbe vurmuştur. Ancak bizim 17-25 Aralık’tan önce girdiğimiz mücadelede kimseyi inandıramamıştık” dedi.

‘KİM OLURSA OLSUN İHBAR EDİN’

FETÖ/PDY terör örgütüne mensup kim olursa olsun bilinen ve tespit edilen herkesin devlete bildirilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Osman Genç, “Artık milletimize düşen görev, kim olursa olsun bu yapıya bağlı herkesi devletimize bildirmektir. Biz daha önce bunu dile getirmiştik. Önceki gün Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu deklare etti. Bu işin şakası yok. Vatandaşlarımıza bir kez daha sesleniyorum, bildiğiniz herkesi ihbar edin. Aynı kandan, aynı candan da olsak bu hain örgüte mensup herkes ülkemiz, milletimiz, devletimiz, istikbalimiz için temizlenmelidir” diye konuştu.

SAMSUN HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Samsun halkına darbe gecesi gösterdikleri onurlu duruş ve tuttukları Demokrasi Nöbetleri nedeniyle teşekkür de eden Başkan Genç, şunları söyledi:  "Demokrasi nöbetlerindeki coşkusuyla, ülkesine ve milletine bağlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Gençlerimiz dik ve onurlu duruşu bizleri gelecek adına daha da umutlandırdı. 15 Temmuz'dan sonra artık bir diriliş sürecine girdik. Bizim gençlerimize sahip çıkmamız lazım milli ve manevi değerlerimize haiz gençler olması konusunda üzerimize düşeni harfiyen yerine getirmemiz lazım." 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Genç, yıllardır, uyarıyordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı