Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 16:45 Bu haber 763 kez okundu
 
Başkan Mustafa Demir’den Karadeniz İnovasyon & Kuluçka Merkezi Projesi’ne Destek
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Karadeniz Bölge Koordinatörü Tuncer Üçüncüoğlu öncülüğünde hazırlanan Karadeniz İnovasyon & Kuluçka Merkezi Projesi hakkında bilgi aldı.
EKONOMİ Haberi
Başkan  Mustafa Demir’den  Karadeniz İnovasyon &  Kuluçka Merkezi  Projesi’ne Destek

Yapılan sunumların ardından değerlendirmelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Dijital beceriye sahip bireyler yetiştirmeyi, inavosyon kültürünü ve teknoloji okur-yazarlığını arttırmayı hedefleyen bu proje, Samsun’un gelişimine katkı sağlayacak" dedi.

 


'DÜNYANIN EN İYİSİ OLMAYA ÇALIŞMALIYIZ'


Samsun’da ortaya konulan ancak bölgeye hitap etmeyen hiçbir projenin hedefine ulaşmayacağını söyleyen Başkan Demir, "Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birinde yaşıyoruz. Onun için böyle bir proje yapıyorsak eğer, bugüne kadar yapılmamış, Samsun’a yakışır bir kalitede, dünyanın en iyisi olması için çalışmalıyız. Sizler bunun için çok güzel bir birliktelik sağlamışsınız. Biz de Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği vereceğiz. Bu enerjinin şehrimize de yansıyacağına inanıyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

ŞEHRİN SİLÜETİNİ BOZMAYACAK BİR YER

 

Projenin sonuçlanması için iş birliği içinde mesai harcayacaklarını da ifade eden Başkan Mustafa Demir, "Projenin daha da genişletilerek Samsun’daki Bilim Merkezi açığını kapatacağını umuyorum. Samsun’un geleceğine uygun, yüz yıllar sonra bile aynı yerinde kalabilecek, şehrin silüetini bozmayacak, aksine değer katacak bir proje olması için en uygun yere konumlandırmalıyız. Bu konuda belediyemiz gereken çalışmayı yapacaktır. Samsun’a değer katacak projelere imza atmalıyız. İşte o zaman geleceğe güzel bir şehir bırakabiliriz" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, , Mustafa, Demir’den, , Karadeniz, İnovasyon, &, , Kuluçka, Merkezi, , Projesi’ne, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı