Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 21:06 Bu haber 914 kez okundu
 
Başkan Mustafa Demir'den Samsun İtfaiye Teşkilatı'na övgü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mutafa Demir, Türk İtfaiye Teşkilatı’nın Belediyelere Devrinin 96'ncı Yılı anısına 25 Eylül ile 01 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nda personelle bir araya geldi.
- Haberi
Başkan Mustafa Demir'den Samsun İtfaiye Teşkilatı'na övgü

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Hizmetlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. İtfaiye teşkilatımız ilklere imza atmaya devam edecek" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü ile birlikte İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek personel ile buluştu. İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin'in sunduğu brifingin ardından bir konuşma yapan Başkan Mustafa Demir, itfaiye teşkilatının hizmetlerinden övgüyle söz etti.

 


 Başkan Demir, "Türkiye’de büyükşehir belediyeleri içerisinde de Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye teşkilatı, alanına ve nüfusuna göre hizmetleriyle en iyi ve en başarılı teşkilatlarından birisi. İtfaiyeciliği bilen ve önemseyen birisiyim. Samsun’da itfaiyeye iş düşsün istemeyiz ama maalesef zaman zaman teşkilatımıza görevler düşüyor. En son sel ve boğulma vakalarında gerçekleştirdiği hızlı çalışmalarla itfaiyemize yönelik toplumumuzda olumlu algıların oluştuğunu görüyorum. Sel vakalarında çok önemli işler başardınız. Bu çok güzel bir şey.  O yüzden hizmetlerinizden ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

 

İTFAİYE, AFAD’IN YERİNE GEÇECEK


Arama kurtarma ve acil müdahale hizmetlerine ilişkin Bakanlıklar nezdinde yeni bir çalışma yapıldığına da değinen Başkan Demir, "Bakanlıkların görevlerinin bir kısmı büyükşehir belediyelerine devredilecek. İtfaiye teşkilatları, arama kurtarma faaliyetlerinde muhtemelen AFAD’ın yerine geçecek. Mesela şu an AFAD’ın imkanları ve alt yapısı buraya nakledilse, önemli başarılara imza atarsınız. Muhtemelen bu gerçekleşecek" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Mustafa, Demir'den, Samsun, İtfaiye, Teşkilatı'na, övgü,
Yorumlar
Haber Yazılımı