Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 21:15 Bu haber 1254 kez okundu
 
Başkan Osman Topaloğlu'dan Samsun'da Nebiyan Doğa Festivali'ne Davet
Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, herkesi 15-17 Kasım tarihleri arasında yapacakları 'Nebiyan Doğa Festivali'ne davet etti.
- Haberi
Başkan Osman Topaloğlu'dan Samsun'da Nebiyan Doğa Festivali'ne Davet

 
Samsun 19 Mayıs İlçesi Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Dereköy'de basın mensupları ile bir araya geldi. İlk kez düzenlenecek olan Nebiyan Doğa Festivali ile ilgili bilgiler veren Osman Topaloğlu, 16 Kasım Cumartesi günü saat 10.30'da festivalin açılışını yapacaklarını, 3 gün süren festivale herkesi beklediklerini söyledi.
 
 
 AYDER'DE FORMULAZ NEBİYANDA TAHTARALLİ
 
Amaçlarının 19 Mayıs ilçesinin ve Samsun'un tanıtımına katkı sağlamak olduğunu belirten Belediye Başkanı Topaloğlu, 'Ben 10 yılı aşkın süredir belediye başkanlığı yapıyorum. 19 Mayıs ilçesinin ve Samsun'un tanıtımına katkı olarak Nebiyan Dağı üzerinden, oranın güzellikleri ve güz güzellikleri üzerinden orada sunacağımız etkinlikleri icra edeceğiz. Festival yapım aşamasında bir çok katılımcı fikir beyan etti ve katkı sağladı. Ayder'de Formulaz yapılıyor da 19 Mayıs'ın Nebiyan'ında neden yapılmıyor? İsmini değiştirdik, aynı ismi kullanamayacağımız için 'Tahtaralli' yaptık." dedi.
 
 
NEBİYAN FASULYESİ TAT YARIŞMASI YAPILACAK
 
Festival açılışının hazırlıklarının tamamlandığını İfade eden Başkan Topaloğlu, "16 Kasım Cumartesi günü saat 10.30'da hemen Ali'nin Piknik Yeri dediğimiz o düz alanda düzenleme çalışmaları yaparak, kuracağımız platformlarla birlikte inşallah halkımızın ve davetlilerimizin de yoğun katılımı ile birlikte açılışımızı yapacağız. Yaklaşık 1 buçuk saat süreceğini düşündüğümüz açılış töreni ile saat 13.00 itibarıyla 'Tahtaralli' yarışlarının sıralama yarışmalarının yapılacağı yani bir sonraki gün finale kalacak yarışmacıları belirleyecek ön yarışma ile başlayacak. Yine aynı saatte yakın olan farklı bir alanda 'Nebiyan Fasulyesi Tat Yarışması' adı altında bugün itibari ile yaklaşık 30'a yakın kadınımızın kendi stantlarında kendi ürettikleri ve pişirdikleri Nebiyan fasulyesini jüri eşliğinde tatma yarışması yapılacak. 
 
Nebiyan fasulyesini tadıp onun tadına varanlar görecekler ki diğer fasulyelerin yanında çok daha tatlı ve lezzetli. Ayrıca bundan sonra aranan, sipariş verilen ve talep edilen bir ürün olarak gelenlere servis edeceğiz. 3 gün sürecek festival için kamp alanına girişler 15 Kasım Cuma günü saat 08.00 ve 20.00 arasında ayrıca 16 Kasım Cumartesi günü de saat 10.00'a kadar yapılacak. Bu tarihler sonrası kamp alanına giriş kapatılacak" diye konuştu.
 
NEBİYAN DAĞI'NDA OPERA GÖSTERİSİ
 
19 Mayıs Belediyesi'nin bu sene ilk kez düzenleyeceği Nebiyan Festivali'nde  çok sayıda yarışma ve etkinlik yeralacak.  Tahtaralli yarışları, buzağı güzellik yarışması, foto safari etkinliği, zipline, salıncak, zirveye doğa yürüyüşleri, off- road gösterileri ve yamaç paraşütü olmak üzere birçok yarışma ve gösteri kamp alanına gelen misafirlerle buluşacak. Ayrıca Samsun Devlet Opera ve Balesi de Nebiyan Dağı'nda gösteri yapacak.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Başkan, Osman, Topaloğlu'dan, Samsun'da, Nebiyan, Doğa, Festivali'ne, Davet, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı