Haber Detayı
24 Eylül 2021 - Cuma 17:49 Bu haber 326 kez okundu
 
Başkan Sandıkçı Çalışanlarla Öğle Yemeğinde Bir Araya geldi
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, personeliyle öğlen yemeğinde bir araya gelmek üzereBelediye’nin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Hizmetler Birimi’ni ziyaret etti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Başkan Sandıkçı Çalışanlarla Öğle Yemeğinde Bir Araya geldi

Yemek öncesi Sosyal Hizmetler alanındaki çalışmalar hakkındapersonelden bilgi alan Başkan İbrahim Sandıkçı, “Nerede bir ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa yardımına koşmakla görevliyiz.” diye konuştu.Sosyal Hizmetler alanında hizmet veren personelin çok önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Başkan Sandıkçı,belediyelerin asli görevinin vatandaşa hizmet etmek olduğunu dile getirdi.

“Kapı kapı dolaşıp ihtiyaç sahiplerine ulaşın”

Birim çalışanlarının sergilediği performansı takdirle karşıladığını belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, yapılan hizmetlerin önemine şu cümleleriyle değindi: “Bugüne kadar göstermiş olduğunuz fedakarlıklar için hepinize çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri karşılama noktasında elinizden gelen gayreti gösterdiğinize yakından şahidiz.Özellikle pandemi döneminde sergilediğiniz performansla halkımızın takdirini kazandığınızı bilmenizi isterim. Tabi sorumluluğumuz bitmedi, devam ediyor. Bundan sonra da yaşlılarımızın, hastalarımızın, engellilerimizin, yoksullarımızın, bakıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılama noktasında elinizden gelen titizliği göstereceğinizden eminim. Kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmamız gerekiyor. Nerede bir ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa ona yardımcı olmakla sorumluyuz. Unutmayalım ki, bu vatandaşlarımızın yardımına koşmak, onlara hizmette bulunmak, dualarını almak manevi bir kalkan olarak bizi ve beldemizi belalardan korumaya vesile olacaktır.”

 

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”

“Sosyal Hizmetler, bir belediyenin temel görevlerinin başında gelmektedir.” diyen Canik Belediye Başkanıİbrahim Sandıkçı, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ bilinciyle halka hizmet etmeyi sürdüreceklerini dile getirdi.İstişare sonrası çalışanların kendi evinde hazırladığı yemeklerle kurulan sofrada onlarla birlikte öğlen yemeği yiyenBaşkan İbrahim Sandıkçı, yemek sonunda ikram ettiği bir tepsi ev yapımı baklavayla personele sürpriz yaptı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Başkan, Sandıkçı, Çalışanlarla, Öğle, Yemeğinde, Bir, Araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı