Haber Detayı
01 Temmuz 2016 - Cuma 19:30 Bu haber 2217 kez okundu
 
Başkan Togar’dan çocuklara bayramlık
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ihtiyaç sahibi 43 Tekkeköy’lü çocuk ile 64 mülteci çocuğuna bayramlık kıyafet aldı.
YAŞAM Haberi
Başkan Togar’dan çocuklara bayramlık

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Ramazan bayramına sayılı günler kala ilçede yaşayan mülteci çocukları ile ekonomik durumu iyi olmayan Tekkeköy’lü ailelerin çocuklarının bayramlık alışverişini karşıladı. Anlaşmalı mağazaya taşınan çocuklar, kendileri beğendikleri kıyafetleri ve ayakkabıları alarak erken bayram sevinci yaşadılar.
 

Çocuklara Başkan Togar’dan bayram hediyesi

Bayramı bayram yapanın ve güzel kılanın çocuklar olduğunu söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar "Çocuk her zaman ve her yerde çocuktur. Her çocuk bayramda cicikli bicili rengarenk yeni kıyafetler giymek ester. Ramazan Bayramı, birlik beraberlik ve yardımlaşma bayramıdır. Bu bayramın bilinciyle Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin her an yanlarında olmaya çalıştık. Çeşitli gıda ve erzak yardımlarında bulunduk. Çat kapı iftarlarla sofralarına misafir olduk. Şimdi de ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları ile mülteci çocuklarımızın Ramazan bayramını bayramın güzellikleri içinde yeni kıyafetleri ile kutlayabilmeleri maksadıyla evlatlarımızı ayakkabısından elbisesine, pantolonuna ve tişörtüne kadar baştan aşağı giyindirdik. Anlaşma yaptığımız giyim mağazasına çocuklarımızı taşıdık. Eşimin de yardımıyla çocukların mağazada ne istiyorlarsa kendi istedikleri kıyafet ve ayakkabıları kendilerinin seçmesini sağladık. Her çocuk kendi zevkine göre istediği kıyafeti ve ayakkabıyı seçti. Alış veriş esnasında çocuklarımızın yaşadığı o mutluluk her şeye değer. Bir çocuk gülerse tüm dünya güler. On beş yıldır her zaman vatandaşlarımın ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olup yardımına koştum. Her yıl olduğu gibi bu yılda çocuklarımızı sevindirerek erken bayram sevincini hep birlikte paylaştık. Allah birlik beraberlik içinde nice bayramlar yaşamamızı nasip etsin. Tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramını şimdiden kutlarım" dedi.


 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Togar’dan, çocuklara, bayramlık,
Yorumlar
Haber Yazılımı