Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 14:43 Bu haber 1869 kez okundu
 
Başkan Tok'a Türk Bayraklı Karşılama
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Köy statüsü kaldırılarak mahalle statüsü kazandırılan mahallerde yaptıkları çalışmalarla mahalleleri hak ettiği kimliğe kavuşturduklarını söyledi.
- Haberi
Başkan Tok'a Türk Bayraklı Karşılama

Aşağı Avdan Mahallesi sakinleri mahallerine yapılan hizmetlerinden ötürü İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u Mahalle meydanında Türk Bayraklarıyla karşıladı.

Mahalle sakinleri ile bir süre sohbet eden Başkan Tok, daha sonra Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Aşağı Avdan'da yapılan hizmetleri yerinde inceledi.

KÖYDEN KENT KİMLİĞİNE

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Köy statüsünden mahalle hüviyetine kavuşan Aşağı Avdan Mahallesi'nde yapılan asfalt yol ve taş duvar çalışmalarını Muhtar Kamuran Genç ile birlikte kontrol etti. Başkan Tok, Çalışmaların yerine getirilmesinde bölge halkı ve mahalle muhtarları ile sürekli koordine ve iletişim halinde olduklarını söyledi.

AŞAĞI AVDAN'DA DÖNÜŞÜYOR

Aşağı Avdan'da 800 ton sıcak asfalt ile toprak kayması tedbiri için yol güvenliğini sağlamak amacıyla 150 metre uzunluğunda taş duvar ördüklerini ifade eden  Başkan Erdoğan Tok, " İlkadım Belediyesi olarak ilçemizin her mahallesine hizmet götürüyoruz. Şehir merkezindeki mahallelerimizin yanı sıra üst kesimlerde hizmete aç kalmış köy statüsünden mahalle kimliğine kavuşmuş mahallelerimize ciddi anlamda yatırımlar yapmaktayız. Aşağı Avdan'da köyden mahalleye dönüşmüştür. Mahalle sakinlerimiz ve muhtarımız ile birlikte ihtiyaç duyulan hizmetlerimizi kurduğumuz temaslarla yerine getirmekteyiz. Eskiden köy olan bu mahallemizde  yaptığımız sıcak asfalt, taş duvar örme çalışmaları, camii ve çevresinde yapılan düzenleme çalışmaları ile hak ettiği kimliğe yaraşır hizmetlerimizi ifa etmekteyiz.Yeni mahallelerimizde yoğun emek harcayan mesai arkadaşlarımıza ve burada hayatlarını sürdüren hizmetlerimizi benimseyen sahiplenen halkımıza teşekkür ediyorum. Hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz." diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Tok'a, Türk, Bayraklı, Karşılama,
Yorumlar
Haber Yazılımı