Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 15:34 Bu haber 1831 kez okundu
 
Başkan Tok'tan İlkadım Halkoyunları Ekibine Moral Ziyareti
Başkan Tok,12-13 Ağustos tarihlerinde Artvin’de gerçekleştirilecek Türkiye Halk Oyunları Gençler Finali öncesi İlkadım Belediyesi Halk Oyunları Ekibine ziyarette bulunarak başarılar diledi.
KÜLTÜR Haberi
Başkan Tok'tan İlkadım Halkoyunları Ekibine Moral Ziyareti

2006 yılında kendi kurduğu halk oyunları ekibiyle öğrenci olan ve şu an final müsabakasına katılacak ekipte eğitmenlik yapan Havva Yılmaz ile çektirdiği fotoğrafı gören Başkan Tok duygusal anlar yaşadı.

 

 

12-13 Ağustos tarihlerinde Artvin’de gerçekleştirilecek Türkiye Halk Oyunları Gençler Finali öncesi İlkadım Belediyesi Halk Oyunları Ekibine ziyarette bulunarak başarılar dileyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Köklü kültürümüzün en önemli olgularından olan halk oyunlarına büyük önem veriyorum” dedi. Karadeniz Bölge 1’incisi olarak finallerde mücadeleye hak kazanan genç ekiple sohbet ederek destek veren Başkan Tok müsabakalar hakkında bilgi aldı.

 

 

Genç halk oyunları ekibi üyeleriyle tek tek sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Erdoğan Tok; “Halk Oyunları şahsım ve Belediyemiz olarak büyük önem verdiğimiz bir etkinliktir. Hem köklü tarihimizin bir simgesi hem de hiç eskimeyen bir kültür etkinliği olması nedeniyle gelecek nesillere aktarılacak bir miras olarak görüyorum. Belediyemizin genç ekibi bölge 1’incisi olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır. Biz de bu büyük başarı öncesi onlara destek vermek adına ziyaret düzenledik. Genç yavrularımıza finallerde başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

11 YIL SONRA YENİ FOTOĞRAF

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok halk oyunları ekibine gerçekleştirdiği ziyarette gördüğü bir fotoğrafla duygusal anlar yaşadı. Başkan Tok önceki dönem başkanlığında yine halk oyunları ekibine düzenlediği ziyarette çektirdiği fotoğrafta o zamanın öğrencisi, şimdi ise İlkadım Belediyesi Halk Oyunlarında eğitmen olan Havva Yılmaz’ı görünce hem duygulandığını hem de çok mutlu olduğunu belirtti. “2006 yılında çektirdiğim fotoğrafta bulunan halk oyunları öğrencilerinin 11 yıl sonra eğitmen olarak karşımda olması tarif edilemez bir mutluluk. O zaman da şimdi de her şey gençlerimiz ve yavrularımız için diyerek yola çıkıyoruz ve yıllar sonra insana yaptığımız yatırımın hayat bulmuş halini görüyoruz. Bu yaptığımız tüm hizmetlerin en büyük ödülü. Bundan sonrada geleceğimiz olan çocuklarımız için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” derken Havva Yılmaz ile hatıra fotoğrafı çektirerek tebrik etti.

 

HER YAŞTAN 400 ÖĞRENCİ

 

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı eğitmenlerce profesyonel olarak verilen eğitimlere her yaştan 400 öğrenci katılırken İlkadım Belediyesi Halk Oyunları Ekipleri büyük ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle 30 yaş ve üzeri İlkadımlıların büyük ilgi gösterdiği, hem kültürel hem spor faaliyeti olarak görülen halk oyunları öğrencilere sosyal bir ortam da sağlamış oluyor.

 

 

 

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Tok'tan, İlkadım, Halkoyunları, Ekibine, Moral, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı