Haber Detayı
13 Ağustos 2016 - Cumartesi 17:14 Bu haber 1836 kez okundu
 
Başkanlardan 15. Yıl Kutlaması
AK Parti'nin kuruluşunun 15. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atakum, Çarşamba ve Canik belediye Başkanları bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Başkanlardan 15. Yıl Kutlaması

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı :

‘AK Parti’nin neferi olmak gururdur’

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bir mesaj yayınlayarak  AK Parti’nin kuruluşunun 15. yılını kutladı.

AK PARTİ MİLLETİN KENDİSİDİR
Türkiye’de 14 Ağustos 2001 tarihinin bir milat olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Partinin kuruluşuyla birlikte değişim ve gelişim sürecinin de başladığını belirtti. AK Parti’nin yolunun Türk Milleti tarafından çizildiğini ifade eden Başkan Taşçı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bundan 15 yıl önce, Türkiye’nin geleceği adına önemli bir adım atmış ve partimizi kurmuştur. Bugün gelinen noktada, 15 yılı geride bırakmış ama bu sürece Türkiye’nin ciddi bir değişim ve gelişim yaşamasını sağlamış olan AK Parti, bu anlamda Türk Milletinin gücünü de arkasına alarak, ülkemizi her alanda zirveye taşımıştır. 15 yıllık bir parti olan ve 14 yıldır kesintisiz iktidar olan AK Parti, gücünü milletten alan kadim bir medeniyetin, kültürel ve manevi değerlerinin halklarını oluşturduğu çelikten bir zincirdir. Zira AK Parti, millet iradesinin üzerinde hiçbir vesayeti kabul etmeyen, milletin ta kendisinden oluşan bir partidir” dedi.

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar

“Tarih Sahnesinde Dönüm Noktası”

Çarşamba Belediye Başkanı Dündar, yayımladığı mesajında, "14 Ağustos 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesinde bir dönüm noktası olmuştur” dedi. 

Başkan Dündar ,” Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan partimiz kısa zamanda ülkenin çehresini değiştirmeye başlamıştır. Sağlık, eğitim, ekonomi, enerji, adalet, tarım, ulaşım, turizm alanında yaptığı köklü reformlarla yeni bir Türkiye ortaya çıkmıştır. Partimiz, Türkiye'deki demokrasi anlayışını da güçlendirerek ülkenin her kesimine hitap etmektedir. Partimizin 15. kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim. AK PARTİ , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın liderliğinde 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyecektir. " diye konuştu.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç:

 “14 Ağustos Türkiye için milattır”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "AK Parti'nin kurulduğu tarih olan 14 Ağustos 2001 Türk siyasi tarihi için gerçek bir milattır" dedi.

AK Parti'nin 15. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç şunları söyledi:  "14 Ağustos 2001 tarihindeki kuruluşunun ardından 3 Kasım 2002'de milletimizden aldığı yetkiyle icraatlarına başlayan AK Parti, tüm kadrolarıyla hizmet destanları yazmış, her seçimde halkın takdirini daha fazla kazanarak, Türkiye'yi uluslararası alanda parmakla gösterilen bir marka haline getirmiştir. Partimiz kuruluşundan bugüne Cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır şekilde başarısını her seçimde yükselterek milletle kucaklaşmıştır ve milletin kendisi olmuştur" 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkanlardan, 15., Yıl, Kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı