Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 16:35 Bu haber 4615 kez okundu
 
BAŞKANLARDAN 30 AĞUSTOS MESAJLARI
Samsun Belediye Başkanları yayımladıkları mesajlar ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.
- Haberi
BAŞKANLARDAN 30 AĞUSTOS MESAJLARI

Erdoğan Tok:

Türk Milletinin tarih boyunca nice sinsi planları, tuzakları ve zorlukları kendi iradesiyle aştığını söyleyen Başkan Tok, " 30 Ağustos Zaferi ve ruhu ile tuzaklarla dolu engelleri aklımızla, ferasetimizle, faziletle bereketlenmiş kalplerimizle birer-birer aşacağız" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94'üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

"ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ"
Tarihimizin şanlı zaferlerinden birisi olan 30 Ağustos'u milletçe idrak etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  " Tarihi üstün başarılarla dolu olan Türk Milletinin övünç kaynağı olan 30 Ağustos Zaferi milli değerlerini ve birliğini muhafaza eden bir milletin esaret altına alınamayacağını ispatıdır."dedi.

30 AĞUSTOS ZAFERİ, DİĞER MİLLETLERE ÖRNEKTİR.
30 Ağustos'un milli diriliş olarak milli vicdanlardaki yerini aldığını ifade eden Başkan Erdoğan Tok, " 30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesindedir. Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendiren bir zafer olmuştur. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır." diye konuştu. 

VARLIĞIMIZIN GÜVENCESİ MİLLİ RUH
Türk milleti tarih boyunca nice zorluğu, nice musibet ve melaneti aştığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " 30 Ağustos Zaferinden aldığı ilhamla 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemekteyiz. Ülkemizi,  zorla  ve hile ile ele geçirmek isteyen FETÖ/PDY ve taşeron terör örgütlerinin 15 Temmuz'daki hain ve sinsi planları, aziz milletimizin şanlı direnişi ile boşa çıkarılmıştır. Milletimiz bir kez daha bağımsızlığına, iradesine ve demokrasisine olan bağlılığını büyük bir kararlılık örneği sergileyerek ortaya koymuştur. Türk milleti bugünkü stratejik çalkantıyı, tuzak ve komplo bezirganlarının eş zamanlı devreye koydukları imha senaryosunu Devletimizin ve hükümetimizin kararlılığı, milletimizin iradesiyle mutlaka aşacaktır. Türkiye’nin tükenişine şahit olacaklarını düşünmemelidirler. Türk Milleti küresel senaryoların farkındadır. Tuzaklarla dolu engelleri aklımızla, ferasetimizle, faziletle bereketlenmiş kalplerimizle birer-birer aşacağız. 15 Temmuz Milli direniş göstermiştir ki, muhtaç olduğumuz kudret, inanç, cesaret ve müjde İstiklal Marşımızın satırlarında vardır. Varlığımızın güvencesi 30 Ağustos Zaferi ve taarruz ruhudur. Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 94'üncü yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını,kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. " şeklinde konuştu.


İshak Taşçı:


30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında birlik ve beraberlik mesajı veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Dün, ‘Söz konusu vatan olduğunda, gerisi teferruattır’ diyen atalarımız gibi, bugün de bizler aynı sözü söylüyor ve hainlere, bölücülere karşı omuz omuza mücadele ediyoruz” dedi.


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Türkiye’de son dönemde yaşanan gelişmelere karşı Türk Milletinin, tıpkı 30 Ağustos Zaferinde olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde reaksiyon gösterdiğini söyleyen Başkan Taşçı, “Türk Milleti, atalarına, dedelerine layık bir millet olduğunu yakın zamanda bir kez daha gösterdi. Birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece, dostun güvendiği, düşmanın korku duyduğu bir ülke olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümünde yayınladığı mesajında Başkan Taşçı, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gösterdiği büyük kahramanlıklarla, vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı mücadeleler vermiştir. Birlik ve beraberlik ruhu ile verilen bu mücadeleler büyük zaferleri de beraberinde getirmiştir. Atalarımız, dedelerimiz, bizlere bu toprakları vatan olarak bırakmış, bu uğurda canlarını hiçe saymıştır. Türk Milleti, atalarına, dedelerine layık bir millet olduğunu yakın zamanda bir kez daha gösterdi. Birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece, dostun güvendiği, düşmanın korku duyduğu bir ülke olmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Türkiye’nin Türk Milletine atalarından emanet olduğunu söyleyen Başkan Taşçı, “Atalarımızdan emanet aldığımız ve çocuklarımıza emanet edeceğimiz vatanımızı her alanda en üst seviyeye çıkartmak için çalışmalıyız. Bunun için de ihtiyaç duyduğumuz şey sadece birlik ve beraberliktir. Yakın zamanda, 15 Temmuz gecesi vatan hainlerine karşı ortaya koyulan mücadele, 30 Ağustos Zafer Bayramını bizlere armağan ecdadımızın torunları olduğumuzu net bir şekilde ortaya koymuştur. Dün, ‘Söz konusu vatan olduğunda, gerisi teferruattır’ diyen atalarımız gibi, bugün de bizler aynı sözü söylüyor ve hainlere, bölücülere karşı omuz omuza mücadele ediyoruz. Bu vesileyle tüm yurttaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum” dedi.

Şenol Kul:

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 30 Ağustos Zafer Bayramının 94'üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında 30 Ağustos zaferinin Türk milletine kayıtsız, şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini vurgulayan Başkan Kul, "30 Ağustos 1922 tarihi ordumuzun onurlu direnişi ve vazgeçilmez vatan sevgisini tüm dünyaya gösterdiği tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.
Ulusumuzun, Malazgirt Meydan Muharebesi’nden Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları’na kadar en zor koşullar içinde bile bağımsızlığını korumuş olması, birliğimizin, geleceğimizin ve gücümüzün güvencesidir. Türk ulusunun ordusuyla tek bir yürek ve yumruk halinde birleşerek gösterdiği cesaret, kahramanlık ve vatan sevgisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarındandır.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kalbinde iman, yüreğinde vatan sevgisi taşıyan milletimiz tüm dünyaya bağımsızlığından ve istiklalinden vazgeçmeyeceğini 94 yıl önce ilan etmiştir. Bağımsızlığı uğruna kanının son damlasına kadar gözünü kırpmadan vatanını savunan Türk milleti şanlı bir zafer ile destan yazmıştır.
Bu vesileyle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, atalarımızın şahsında vatanımız için biran bile düşünmeden şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler vermesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum.” Dedi.

Hasan Togar:

Başkan Togar’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama mesajı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘‘Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin doksandördüncü yıldönümünü kutlamanın haklı heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz’un ardından, 30 Ağustos’ta elde edilen nihai başarı, istiklal mücadelesini zaferle taçlandırmıştır. Böylelikle vatanımızın toprakları işgalden kurtarılmış, hepimizin ortak değeri Cumhuriyet’in de temelleri atılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ve önem ifade etmektedir. Aziz milletimiz, imkansızlıklar içinde bulunsa da, milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına ve birliğine kastedilmesine asla izin vermemiştir.
30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu Aziz Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini göstmiştir. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman korumuş ve koruyacaktır. 94. yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa tüm dünyaya göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır. Bu vesileyle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile atalarımızın şahsında vatanımız için biran bile düşünmeden şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler yaşamayı yüce rabbimizden niyaz ediyorum.  Tüm hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor.” 

Osman Toplaoğlu:

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 30 Ağustos zaferinin Türk Milletinin hürriyetinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ispatlamasıyla ayrı bir önem taşıdığını bildirdi. 
Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanı ve milletiyle sonsuza kadar hür ve bağımsız kalacağının bu zaferle tescillendiğini kaydeden Başkan Osman Topaloğlu, şunları belirtti ; “ Aziz milletimiz, bu zaferle, hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, bütün dünyaya ispatlamıştır. Büyük zaferin en önemli yanı, bu milletin azim ve iradesinin şartlar ne olursa olsun, varlığı ve birliği söz konusu olduğunda neler yapabileceğini göstermesi açısından önemidir. Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanmıştır. Türk Milleti, böylece Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu zaferle kurulan ve milletimizin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacaktır. 
30 Ağustos Zaferinden aldığı ilhamla 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ülkemizi durdurmak, şehit kanlarıyla sulanan aziz vatan topraklarını cebren ve hile ile ele geçirmek isteyen FETÖ/PDY ve taşeron terör örgütlerinin 15 Temmuz'daki hain ve sinsi planları, aziz milletimizin şanlı direnişi ile boşa çıkarılmış ve milletimiz bir kez daha bağımsızlığına, iradesine ve demokrasisine olan bağlılığını büyük bir kararlılık örneği sergileyerek ortaya koymuştur.
Yüce milletimizin ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Büyük zaferin 94.'uncu yılında, milletimizin Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyorum” dedi.

Osman Genç:

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türk Milleti'nin 30 Ağustos'ta olduğu gibi 15 Temmuz'da da alnının akıyla vatan mücadelesinden zafer ile çıktığını belirtti.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türk Milleti için büyük öneme sahip olduğunu ifade etti. Kurtuluş Savaşı’nda Türk Milleti’nin ferasetini, bütünlüğünü, bağımsızlık ve özgürlük aşkından taviz vermeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğine vurgu yapan Başkan Genç, o gün olduğu gibi bugün de bir takım iç ve dış mihrakların aynı oyunlar ile ülkemizi yıpratmaya çalıştığına dikkat çekti.

'TÜRK MİLLETİ EGEMENLİĞİNİ İLAN ETTİ'
Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nda kaderini kendi elleriyle çizdiğini ve kayıtsız şartsız egemenliğini tüm dünyaya ilan ettiğini söyleyen Başkan Genç, "Aziz milletimizin en önemli değerlerinden olan özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği cansiperane mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 94. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız. Türk milleti ve ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiştir. Bugün de, milletimiz birlik ve beraberliğiyle tüm zorlukların üstesinden gelmektedir" dedi.

'15 TEMMUZ'DA YENİ BİR ZAFER'
Türk Milleti’nin 30 Ağustos'ta olduğu gibi 15 Temmuz'da da alnının akıyla vatan mücadelesinden zafer ile çıktığını belirten Genç, "30 Ağustos Zafer Bayramı'nın bir benzerini 15 Temmuz'da yaşadık. Terör ya da başka hiçbir güç birliğimizi, beraberliğimizi bozamayacak. Türk Milleti bu oyunlar ve saldırılar karşısında hep dik durmuştur. 30 Ağustos'ta olduğu gibi 15 Temmuz'da da bu oyunlara karşı Türk milleti yeni bir zafer kazanmıştır. 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini milli mücadele ruhuyla, kurşunlara, tanklara göğüslerini siper ederek bastıran aziz halkımız, milli egemenliğe ve demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha yüksek sesle haykırmıştır" ifadelerini kullandı. 

'ŞEHİTLERİ ŞÜKRANLA ANIYORUZ'
Bu şanlı zaferin, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olduğunu ifade eden Başkan Osman Genç, şunları söyledi: "Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum."

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: BAŞKANLARDAN, 30, AĞUSTOS, MESAJLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı