Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 18:11 Bu haber 909 kez okundu
 
Başkentte 'Samsun Büyükşehir' rüzgarı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Halk Oyunları Ekibi, Ankara'da düzenlenen ve Türk Dünyası'nın En Büyük Toyu olarak kabul edilen festivalde büyük ilgi görüyor.
KÜLTÜR Haberi
 Başkentte 'Samsun Büyükşehir' rüzgarı

Ankara Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 16'ncı Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'ne davet edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Ekibi, gösterileriyle  büyük ilgi görüyor.

 

 

TÜRK DÜNYASININ EN BÜYÜK TOYU

 

30 Ağustos-08 Eylül tarihleri arasında Türk Beyleri Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen festivale 11 Türk Cumhuriyeti temsilciliği ve toplulukları ile Anadolu'yu temsilen 17 dernek, federasyon ve vakıf katılıyor. 10 gün boyunca katılımcıların geleneksel kent kültürüne ve sanatına ait ürünlerinin sergileneceği festival, 'Türk Dünyasının En Büyük Toyu' olarak görülüyor.


 

SAMSUN'UN TANITIMINA KATKI

 

Ünlü sanatçıların konserleriyle renk kattığı 16'ncı Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nde Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü ekibi, Samsun yöresi gösterileriyle katılımcılara keyifli anlar yaşatıyor. Kenti başarıyla temsil eden konservatuar ekibi, oluşturulan Samsun standında da şehrin tanıtımına katkı sağlıyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Başkentte, 'Samsun, Büyükşehir', rüzgarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı