Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 14:08 Bu haber 5822 kez okundu
 
Bedri Yaşar: Bafra ve Tekkeköy de ittifak yok
İYİ Parti CHP İttifakı'nda kafalar karıştı . CHP ve İYİ Parti İl Başkanları'nın 3 ilçede yaptıpı protokolü, İYİ Parti Samsun MilletvekiliB Bedri Yaşar yok saydsı. Yaşar, Genel Merkezin aldığı karar uygulanacak, 3 ilçede her parti kendi adayını çıkaracak!" dedi.
SİYASET Haberi
Bedri Yaşar: Bafra ve Tekkeköy de ittifak yok


İYİ Parti ve CHP, Genel Başkanlar düzeyinde yaptıkları anlaşma ile Tekkeköy, 19 Mayıs  ve Bafra'da ittifak yapmayarak ayrı  ayrı adaylar çıkarma kararı almış ve bunu kamuoyuyla paylaşmışlardı.

Ancak dün,  medya organlarında ve sosyal medyada, Bafra, Tekkeköy ve 19 Mayıs'ta İYİ Parti ce CHP'nin anlaştığı, Bafra'da CHP adayı'nın İYİ Parti'den gösterildiği, Tekkeköy'de CHP adayı Tansu Çıkış'ın destekleneceği ve 19 Mayıs'ta da CHP'nin İYİ Parti'nin göstereceği adayları desteklediği haberleri yeralmaya başladı. 

PROTOKOL YOK MU SAYILDI? 

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu arasında imzalanan protokol sonrasında Bafra'da İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi anlaşarak Millet ittifakının adayı olarak CHP'nin daha önce aday gösterdiği  veteriner Kemal Bütüner'i İYİ Parti'den aday gösterdi. 19 Mayıs İlçesi'nde de CHP , İttifak Adayının İYİ Parti'den çıkması kararı alındı. Tekkeköy'de ise CHP'nin adayı Tansu Çıkış'ın desteklenmesi karara bağlandı. Bu karar her iki partinin genel merkezine yollandı.

Bu protokol sonrasında İYİ Parti Bafra adayı olarak Veteriner Kemal Bütüner lanse edilirken, Tekkeköy için CHP Adayı Tansu Çıkış, adaylığını sosyal medya üzerinden açıkladı. Ancak Tekkeköy İYİ Parti İlçe Başkanı Gülay Aydın da şok bir çıkış yaparak İYİ Parti'nin Tekkeköy adayı olarak Mustafa Candal'ı açıkladı.

İYİ PARTİ TEKKEKÖY İLÇE BAŞKANI'NIN PROTOKOLDEN HABERİ YOKMUŞ

Kendisiyle görüştüğümüz İYİ Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Gülay Aydın, kendisinin protokolden haberi olmadığını, İYİ parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu'nun telefonlarına çıkmadığını, ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'dan aldığı talimat sonrasında aday açıklamasını yaptıklarını söyledi.


Gülay Aydın'ın açıklamasının ardından kendisiyle görüştüğümüz İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar da Genel Merkez tarafından daha önce yapılan açıklamanın geçerli olduğunu, Bafra ve Tekkeköy'de İYİ Parti'nin kendi adayını çıkaracağını, 19 Mayıs'ta iise belirlenmiş bir durum olmadığını söyledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bedri, Yaşar:, Bafra, ve, Tekkeköy, de, ittifak, yok, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı