Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 19:25 Bu haber 1005 kez okundu
 
Bedri Yaşar: İktidar Çiftçiye Destek Paketi Sunmadı
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar iktidarın çiftçiye halen bir destek paketi sunmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
Bedri Yaşar: İktidar Çiftçiye Destek Paketi Sunmadı

İYİ Parti'nin ilk günden itibaren salgının önlenemez aşamaya gelmemesi için süreci iyi yönetemediğini  vurgulayan Yaşar, "Bu süreçte birçok kesim mağdur olmuş, mağduriyetlerin giderilmesinde tam anlamıyla başarılı bir sistem kurulamamıştır. Ancak kısmen de olsa esnafa, dar gelirliye, işverene destek verilirken çiftçi yok sayılmıştır." dedi.

 

"TARIMA  ARTIK DAHA ÇOK DEĞER VERMEK ZORUNDAYIZ"

 


 Her gün sayılan desteklerin içinde çiftçiye yine umut çıkmadığını belirten Bedri Yaşar, " Üretimin olmadığı yerde esnaf ne satacak, vatandaş ne yiyecek. Çiftçi zaten dar boğazdaydı, şimdi sahipsiz bırakarak iyice beli büküldü. 500 bin TL’nin altında daire alacak kişiye destek var, milyonlarca sığınmacı için destek var; ama üretene, çiftçimize destek yok. Bu akılla izah edilebilecek bir durum değil. Bir an önce çiftçi hatırlanmalı ve nefes aldırılacak bir destek sağlanmalıdır.

 

 


Yapılması gereken; çiftçimizin her türlü kredi borcu ertelenmeli, yapılandırılmalı ve üretebilmesi için faizsiz kredi desteği verilmelidir. Elektrik başta olmak üzere mazot, gübre, yem gibi temel giderleri başta olmak üzere girdi fiyatları indirilmelidir. Çiftçilerimizin vadesi gelen tüm ödemeleri faizsiz bir şekilde çiftçiye uygun bir tarihe ertelenmelidir. " dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bedri, Yaşar:, İktidar, Çiftçiye, Destek, Paketi, Sunmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı