Haber Detayı
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 11:47 Bu haber 2417 kez okundu
 
BES'TEN ÇAĞRI: "Sinop İl Temsilcimiz Görevine İade Edilsin !"
Büro Emekçileri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Tuluk açığa alınan BES Sinop İl Temsilcisi Kenan Ayvazoğlu'nun görevine iade edilmesini istedi.
- Haberi
BES'TEN ÇAĞRI:

Kenan Ayvazoğlu'nun FETÖ / PDY ile hiçbir ilgisinbin olmadığınu ifade eden Tuluk,"  15 Temmuz darbesi karşısında alınan ortak tutum, aynı zamanda demokrasiye olan özlemi de ortaya koyarken, siyasi iktidarın ilan ettiği 3 aylık olağanüstü hal toplumun önemli bir kesiminde hayal kırıklığı yarattı.

Siyasi iktidar çıkardığı KHK ile sayısı 66 bini geçen kamu emekçisini açığa almış bulunmaktadır. Süreç kitlesel bir kamu emekçisi kıyımına doğru gitmektedir.
 Kamu emekçilerinin hangi bankada hesap açtığı, çocuğunu hangi dershaneye veya okula gönderdiği, akrabalık ilişkileri vb. kriterlerin kamu emekçilerinin açığa alınmasında veri olarak kullanıldığı yapılan değerlendirme ve görüşmelerde açığa çıkmaktadır.  
  Sinop il temsilcimiz Kenan Ayvazoğlu kanımızca böyle bir durumla açığa alındı. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde sorumluluğu olanların yargılanması ve hak ettikleri cezalara çarptırılması hepimizin beklentisidir. Sendikamız ve kamu emekçileri hareketi her dönem gerçekleşen darbelerin mağduru olmuş ve darbecilerin yargılanmasının ülkemizin demokratikleşmesinin koşullarından birisi olarak görmüştür.Kamuda yaşanan paralel yapılanmanın birinci sorumlusu sendikamızın taleplerine kulaklarını tıkayan siyasi iktidarlar olmuştur. 

Bugün için yapılması gereken 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ile bağlantısı olan kamu emekçilerinin kamudan ayıklanması ve haklarında hukuki süreçlerin bir an önce başlatılmasıdır. Bu süreç yaşanırken ortada her hangi bir fiil olmaksızın toptancı bir yaklaşımla yapılacak kamu emekçisi kıyımına sendikamız sesiz kalmayacaktır.

 Temel bir insan hakkı olan savunma hakkının yok sayılarak yetkinin kurumlarda oluşturulacak kurullara verilmesi şimdiden kurul üyelerinin vereceği kararın meşruluğunu ortadan kaldıracaktır.İşkolumuzda açığa almalar başlamış ve devam etmektedir, açığa alınanlar içerisinde 44 üyemiz bulunmaktadır. Yaşın yanında kurunun da yanmaması için adil soruşturma süreçlerinin başlatılması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan uygulamalar toplum vicdanında tartışmalı hale gelecektir.

 Diğer taraftan açığa alınan sendikamızın genel merkez ve şube organlarında birçok kez görev almış Kenan Ayvazoğlu ve üyelerimizin  darbeler konusunda da sendikamızın tutumu dışında herhangi bir tutum ortaya koymayacak kişiler olduğu  bilinmektedir. Kamuda her türlü kadrolaşma son bulmalı, liyakat ilkesi hayata geçirilmeli, sınavlarda mülakat uygulamalarından vazgeçilmelidir.Keyfi ve hukuksuz kamu emekçisi kıyımına son verilmelidir.Sinop il temsilcimiz kenan ayvazoğlu görevine acilen iade edilmelidir" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: BES'TEN, ÇAĞRI:, , "Sinop, İl, Temsilcimiz, Görevine, İade, Edilsin, !", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı